Ante Zovko • nedjelja, 23.01.2011.

Vodeći klub turskog prvenstva, Trabzonspor, iznenadno je posrnuo na vlastitom terenu i remizirao s Ankaragücüom, a izjednačujući pogodak djelo je bivšeg Hajdukova igrača.

Poslije pet uzastopnih pobjeda Trabzonspor je doživio neugodno iznenađenje u 18. kolu turskog prvenstva. U utakmici u kojoj su se susrela dvojica hrvatskih nogometaša, Hrvoje Čale na domaćoj i Drago Gabrić na gostujućoj strani, 13. Ankaragücü zaustavio je lidera.

Oba naša nogometaša odigrala su cijelu utakmicu, a više razloga za slavlje ima Gabrić. On je u 66. minuti anulirao vodstvo vodećih koje im je u 20. minuti donio Jaja Coelho.

Trabzonspor je i bez ova dva boda ostao vodeći s 43 boda. Aktualni prvak Buraspor ima šest bodova manje, ali i priliku za smanjenje zaostatka jer danas gostuje kod "davljenika" Konyaspora. Priliku je iskoristio i Fenerbahče koji je pobjedom 1:0 protiv Antalyaspora došao na sedam bodova zaostatka za vodećim.