Vodeni sportovi

Raspoloženi Bujas, izgubljeni POŠK

S bazena UtrinaAna Legradi • subota, 29.01.2011.

Medveščak je u devetom kolu Triglav Jadranske lige na bazenu u Utrinama predvođen igračem trostrukim strijelcem Martinićem protiv posljednjeplasiranog OVK POŠK-a slavio 16:10.

VK MEDVEŠČAK - OVK POŠK 16:10 (5:1, 4:3, 3:2, 4:4)

Triglav Jadranska liga, 9. kolo
Zagreb, bazen Utrina, gledatelja: oko 100
Suci: Blažić, Laginja

VK MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule 2, Jakovac 2, I. Milaković 2, Martinić 3, K. Milaković, Vegar 1, Geratović, Ćuk 2, Samodol 2, Blažević 2, Lazić. Trener: Damir Vincek

OVK POŠK: Kujačić, Lušić, Prižmić 1, Wall 2, Bautović 2, Benić 1, Popović 1, Maras, Scherbl 2, Rabadan, Buzdovačić, Matutinović 1, Bujas, Travnikar. Trener: Branko Bjelanović

Igrač više: Medveščak 5/11, POŠK 5/12

Peterci: Medveščak 0/1, POŠK 1/1

Uspješan niz pogodaka domaćina je započeo Jakovac, a minutu kasnije u mreži golmana Bujasa još se jednom našla lopta dominantnih domaćina, strijelac je bio Samodol. Nakon uspješne obrane Bujasa, Benić je postigao i prvi gol za gostujući tim. Do kraja četvrtine na listu strijelaca za Medveščak su se upisali Martinić, Čule i Blažević.

Drugi dio počinje napadom POŠK-a, ali realizacija je bila neuspješna, iz kontre do gola se na pet metara probio Ćuk i postigao pogodak za 6:1. Uslijedio je bolji period u igri gostiju u kojem je dva puta zaredom mrežu golmana Selema pogodio Wall.

Nakon što je tri napada Medveščaka sjajnim obranama osujetio Bujas trener Damir Vincek svoje je igrače pozvao na kratki predah tri minute prije poluvremena. Potez se isplatio, uslijedila su tri pogotka Čule, Martinića i Blaževića, strijelaca koji su zaključili i prvi dio.

Početkom drugog poluvremena Matutinović je za goste strijelac s pet metara, a nakon pogotka Milakovića, klupa Splićana negoduje i zarađuje žuti karton. U sljedećem napadu Bautović je iznenadio Selema i postigao svoj drugi pogodak u susretu. Svoj drugi pogodak u susretu do kraja trećeg dijela postiže i Samodol, a među strijelce se upisao i Vegar.

U zadnjem dijelu Bujas je nekoliko puta spašavao glavu POŠK-a. U čistom udarcu Martinića s pet metara Bujas brani, a u kontri Popović zabija za 7:15. Dvije minute prije kraja susreta Vincek traži predah za svoje igrače, ali u napadu s igračem više nisu uspjeli napraviti nikakav posao.

Utakmica je završila vrlo povoljno za drugu momčad grada Zagreba koja se natječe u JVL-u, u sljedećem kolu putuju kod Kopra i tražit će pobjedu kako bi se što bolje pozicionirali za doigravanje. S druge strane, POŠK koji je u sljedećem kolu slobodan, ostao je na dva boda i na posljednjem 13. mjestu na tablici.