Pobjede gostiju

Damir Žbulj • nedjelja, 30.01.2011.

Utakmicama Stuttgarta i Freiburga te Eintrachta i Borussije iz Mönchengladbacha zaključeno je 20. kolo njemačke Bundeslige.

Stuttgart je nastavio razočaravati svoje navijače. U prošlom kolu izvukli su neodlučeno s vodećom ekipom prvenstva, Borussijom iz Dortmunda, ali ovaj tjedan vratili su se starim navikama te su na svom travnjaku poraženi od Freiburga 0:1.

Gostima se, nakon ozljede, vratio vodeći strijelac ekipe, ali i prvenstva, Papiss Demba Cisse, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva mreže tresao 15 puta, a opasan je bio i na samom otvaranju ovog susreta. U prvoj minuti tukao je s 25 metara, ali vratar Stuttgarta Ulreich bio je na mjestu.

Domaći odgovaraju prilikama Träscha u četvrtoj te Pogrebnjaka glavom u sedmoj minuti, ali bez utjecaja na rezultat utakmice. Gentner se okušao iz daljine u desetoj minuti, ali Ulreich je ponovno spreman.

Stuttgart je ponovno opasan u 22. minuti, ali Baumann ne uspijeva svladati vratara gostiju. Samo dvije minute kasnije, hladan tuš za domaće nogometaše. Odličnu akciju Freiburga započeo je Rosenthal, nastavio Nicu, a zaključio, u kaznenom prostoru domaćih, Flum, koji šalje loptu ispod vratara Ulreicha. Stuttgart je pokušao stići do izjednačenja prije odlaska na poluvrijeme, ali pokušaji Gentnera i Molinara u 39. minuti te Kuzmanovića u posljednjoj minuti prvog dijela, nisu urodili plodom.

U nastavku, domaći imaju inicijativu, ali do pogotka ne uspijevaju stići. Pogrebnjak pokušava u 63. i 66. minuti, a najveću priliku propuštaju u 75. minuti, kada Schipplock ne uspijeva svladati gostujućeg vratara.

Stuttgart je u 81. minuti vjerojatno oštećen i za jedanaesterac, koji nije sviran zbog igranja rukom u vlastitom kaznenom prostoru igrača Freiburga Butschera te je susret završen minimalnom pobjedom gostiju.

Domaći su bili bolja ekipa, ali nisu iskoristili svoje prilike pa su novim porazom 'zacementirali' svoje mjesto u zoni ispadanja. Nalaze se na 17. mjestu sa samo 16 osvojenih bodova, a u idućem kolu na rasporedu je pravi derbi začelja jer ih očekuje okršaj s posljednje plasiranom Borussijom iz Mönchengladbacha. Freiburg idući susret igra protiv Eintrachta, a s 33 osvojena boda trenutno se nalazi na šestom mjestu bundesligaške ljestvice.

U posljednjem susretu 20. kola njemačke Bundeslige Eintracht je ugostio Borussiju iz Mönchengladbacha. Domaći nogometaši su u susret protiv posljednje ekipe prvenstva ušli kao lagani favoriti, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli zatresti mrežu momčadi iz Mönchengladbacha.

Eintracht je zaprijetio već u 11. minuti preko Fenina, ali njegov pokušaj nije bio dovoljno precizan. U 20. minuti Caio ubacuje loptu u kazneni prostor, Franz dolazi do lopte na drugoj vratnici, ali udarac odlazi pored gola. Caio je zaprijetio i u 25. minuti, ali njegov udarac vratar Borussije Heimeroth brani.

Veliku priliku domaći su propustili i u 33. minuti, kada Levels pogađa vratnicu. Gosti su svoju šansu dočekali u 41. minuti. Nakon kornera s desne strane, Idrissou prebacuje loptu na drugu vratnicu, ali De Camargo glavom te Neustädter, u nastavku akcije, ne uspijevaju poslati loptu u mrežu.

U nastavku susreta, gosti su bili bolja momčad, a to su uspjeli materijalizirati šest minuta prije kraja utakmice. Ubacivanje s lijeve strane De Camargo je s desetak metara poslao iza leđa vratara domaćih.

Minimalnom pobjedom Borussia iz Mönchengladbacha se bodovno izjednačila sa Stuttgartom, ali je zbog slabije gol razlike i dalje posljednja ekipa prvenstva. Eintracht je s 26 osvojenih bodova deveta ekipa Bundeslige, a u idućem kolu idu na gostovanje kod Freiburga.