Vuga zabio u Turskoj

Ivana Strahija • ponedjeljak, 31.01.2011.

U prvom pripremnom susretu kojeg su odigrali u Turskoj, Varaždinci su upisali pobjedu. S 1:0 bili su bolji od gruzijskog Torpeda, a pogodak je postigao Davor Vugrinec.

Kad već ne ide u prvenstvu, ide u pripremnim susretima, pokazao je Vuga, strijelac jedinog pogotka u utakmici Varaždina i Torpeda Kutaisi iz Gruzije, na pripremama u Turskoj.

"Potpuno smo zasluženo dobili ovu utakmicu jer smo pokazali puno više od našeg protivnika. Osim pogotka imali smo još tri stopostotne šanse, dok naš protivnik nije pokazao apsolutno ništa", izjavio je nakon utakmice trener Varaždinaca Samir Toplak.

Varaždin je započeo susret u sastavu Krklec, Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić, Punčec, Brlečić, Aganović, Glavina, F. Škvorc, Vugrinec, a od prve minute drugog poluvremena priliku su dobili i Dreven, Tkalčić, Posavec, Šafarić, Glavica, Hojski i Dudić. Od 60. minute zaigrali su Conjar i Vuk dok su u 75. ušli još Antolić i Pušić.

Varaždince već sutra očekuje iduća provjera, a protivnik je rumunjska momčad FC Cluj. Iako i sutra imaju utakmicu, Varaždinci će prijepodne trenirati, a kako saznajemo dani im brzo prolaze u uigravanju ekipe za nastavak sezone.

I dok se u Turskoj radi, radi se i u Varaždinu, gdje je vijest popodneva bila da bi Dinamov Carlos trebao ponovno odjenuti plavi varaždinski dres, nakon što je s Brankom Ivankovićem i Shandong Lunengom u Kini osvojio prvenstvo.

Nakon kineske epizode Carlos se vratio u Dinamo, ali kako tamo za njega mjesta nema, postavilo se ponovno pitanje kamo će 25-godišnjeg Brazilca braća Mamić dati na posudbu. On sam želio se vratiti, po neslužbenim informacijama, u barokni grad, gdje je proveo lijepih šest mjeseci 2009. godine.

Stjepan Cvek, sportski direktor Varaždina, nam je rekao: "Carlos bi igrao na lijevom bočnom, gdje je trener kazao da postoji određeni manjak igrača i gdje je ponovio da bi želio pronaći rješenje." No, Samir Toplak mogućnost Carlosovog dolaska nije baš prihvatio s oduševljenjem, tim više što je na poziciji lijevog boka u igračkoj križaljci napisao Šimek i Kvesić. Dakle, teško bi se Carlos dočekao minutaže, pa je i bolje ispala kombinacija objavljena kasno poslijepodne, da je postao član NK Zagreba.