Žetva bodova za veliku trojku

Marin Vuković • utorak, 01.02.2011.

Sjajnu nogometnu predstavu priredili su nam večeras premierligaši, u četiri utakmice 25. kola engleskog prvenstva postignuto je čak 17 pogodaka. Veliku utakmicu nakon dugo vremena odigrao je Wayne Rooney i s dva pogotka i asistencijom odveo United do nove prvenstvene pobjede, a zaostatak za liderom prvenstva održali su i Chelsea i Arsenal pobjedama nad Sunderlandom, odnosno Evertonom.

Gerard Houllier: "Pobijedila nas je momčad koja je večeras igrala fantastično, bili su nadmoćni. Jedino pozitivno što mogu izvući iz utakmice je da se cijelo vrijeme dižemo u igri, u drugom poluvremenu odigrali smo neriješeno s Unitedom, a u tome nam je pomogao i Brad Friedel."

Alex Ferguson: "Bio je to fantastičan rani pogodak, sjajna vizija Edwina van der Sara i još bolja završnica Rooneyja. Golovi pomažu napadačima, a Rooney je uvijek gladan igre i golova i na kraju dobije nagradu."

Mnogi su se uoči utakmice na Old Traffordu pitali zbog čega u početnom sastavu opet nema Javiera Hernandeza, koji za razliku od Waynea Rooneyja igra u sjajnoj formi, a odgovor na to pitanje dobili su već u 50. sekundi utakmice kada je Manchester United došao do vodstva.

Edwin van der Sar sjajno je uočio Rooneyja i poslao dugu loptu preko cijeloga terena, a Unitedov napadač prvim je dodirom smirio i drugim neobranjivo poslao pod gredu Friedelova gola. Bio je to početak kakav je Alex Ferguson samo poželjeti mogao.

Mogli su Crveni vragovi do odmora napuniti mrežu Aston Ville, no prilike Ryana Gigssa, Nanija i Berbatova ostale su bez konkretne završnice. I kada se očekivalo da će Villa na odmor s ipak povoljnim jednim pogotkom zaostatka, ponovno je bljesnuo Rooney i iskoristio preciznu loptu Nanija za 2:0.

Uvjerljivo vodstvo uspavalo je United na početku drugog poluvremena, a gosti su to iskoristili i u 58. minuti preko Darrena Benta zasluženo došli do pogotka nade. Njihovo slavlje ipak nije dugo trajalo, samo pet minuta kasnije Rooney je asistirao Nemanji Vidiću, a kapetan Uniteda snažnim udarcem postavio konačnih 3:1.

Aršavin i Koscielny ispravili nepravdu

Arsene Wenger: "Everton je igrao jako dobro i bolje je počeo utakmicu od nas. Morali smo se osloniti na naš duh i vjeru u naše mogućnosti. Spremni smo za borbu za naslov i to smo večeras i pokazali."

David Moyes: "Zbog onog što je Fabregas rekao sucu u poluvremenu trebao je dobiti crveni karton. On im je važan igrač i to bi promijenilo stanje na terenu. Neću ponavljati što je rekao, neka vam on kaže. Mislim da nitko večeras ne može reći da Everton nije zaslužio barem bod."

Arsenal je sve do 20 minuta prije kraja utakmice s Evertonom hvatao rezultatski zaostatak i na kraju ipak zasluženo došao do preokreta i nove pobjede. Može se reći kako je pravda na kraju pobijedila jer Everton je vodeći pogodak u 24. minuti postigao iz čistog zaleđa.

Seamus Coleman gurnuo je loptu za Louisa Sahu, koji se nalazio barem metar ili dva ize leđa posljednjeg čovjeka Arsenalove obrane. Zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena, a Saha preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut Szczesnyjeva gola.

Topnici su hvatali zaostatak sve do 70. minute utakmice kada je Andrej Aršavin, koji je u igru ušao tek desetak minuta ranije, napokon izjednačio na 1:1. Do potpunog preokreta pak Arsenal je došao pet minuta kasnije, korner Robina van Persieja glavom je u mrežu Evertona proslijedio Laurent Koscielny.

Osveta za Stamford Bridge

U fantastičnoj utakmici na Stadionu svjetla Chelsea se uspio osvetiti Sunderlandu za senzacionalan poraz sa Stamford Bridgea (0:3). Obje su momčadi odigrale sjajnu, otvorenu utakmicu i pravo je čudo što susret nije završen s još ponekim pogotkom u mreži Craiga Gordona i Petra Čecha.

Carlo Ancelotti: "Igrali smo dobro i stvorili puno prilika. Dolaskom Fernanda Torresa i Davida Luiza postali smo jači i u cijeloj se momčadi osjeti optimizam. Sutra ćemo obaviti testove i ako Fernando bude spreman, nastupit će protiv Liverpoola u nedjelju."

Prvu su kartu već u četvrtoj minuti odigrali domaći nogometaši i pogotkom Phila Bardsleyja došli do vodstva, no do sredine poluvremena Chelsea je u potpunosti preokrenuo rezultat. Prvo je Frank Lampard pogodio s bijele točke, a potom Salomon Kalou u 23. minuti donio prednost gostima.

Ni Sunderland se nije predavao, samo tri minute kasnije slobodan udarac s ruba kaznenog prostora iskoristio je Kieran Richardson i preciznim prizemnim udarcem svladao Čecha za 2:2. U drugom poluvremenu Chelsea je ipak došao do pobjede, i to pogocima Johna Terryja nakon sat vremena igre i Nicolasa Anelke u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Najskuplji nogometaš na Otoku Fernando Torres nije doputovao sa svojim novim suigračima, a isto vrijedi i za Brazilca Davida Luiza. Obojica će na svoj debi u plavom dresu ipak pričekati.

Niti u četvrtoj večerašnjoj utakmici nije nedostajalo pogodaka, West Bromwich Albion i Wigan su u derbiju začelja podijelili bodove odigravši 2:2, a zadovoljniji će tim rezultatom biti domaćin, koji je do boda došao tek u završnici utakmice.

Peter Odemwingie donio je ranu prednost Baggiesima, no do kraja prvog dijela Charles N'Zogbia i Ben Watson slamaju srca domaćih navijača. Ipak, 11 minuta prije kraja bod domaćinu spasio je Marc-Antoine Fortune.

• Obrisan korisnik02.02.2011. u 07:49
    Pa ovaj Bent gdje god da je stalno zabija...
  • Obrisan korisnik02.02.2011. u 05:16
    ok tekma uniteda, zadovoljan sam. vidić pokazao da ima top u desnici, super gajba za 3:1. veseli me karakter utd-a kod primljenog gola za 2:1, strašno, tekma je postajala dosadna kad odjednom villa zabije. i taman pomisliš(čitaj: laik bi pomislio), eto, sad će se utd raspast, stiže drugi gol, ali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.02.2011. u 00:43