Suarez, Keane i Sturridge krenuli pogotkom

Marin Vuković • srijeda, 02.02.2011.

Ako se po jutru dan poznaje, pred gotovo 23 milijuna funti vrijednim pojačanjem Liverpoola svijetla je budućnost. Luis Suarez se u svom prvom nastupu u crvenom dresu navijačima predstavio pogotkom i Redsima osigurao pobjedu nad Stoke Cityjem. Svoj prvi nastup za West Ham pogotkom je okrunio i Robbie Keane, dok su ambicije Manchester Cityja za najviši plasman u Premier ligi pretrpjele udarac remijem u Birminghamu.

Već u svom prvom nastupu u dresu Liverpoola Luis Suarez osvojio je srca navijača. Premda je dobio tek pola sata, iskoristio ih je za nekoliko atraktivnih poteza i drugi pogodak na utakmici, koji je Redsima osigurao bodove u susretu sa Stoke Cityjem.

Liverpool se u prvom poluvremenu dosta mučio, a onda već u drugoj minuti nastavka došao do vodstva. Slobodan udarac Stevena Gerrarda ostao je u bloku, no odbijena lopta došla je do Raula Meirelesa koji s desetak metara nije mogao promašiti.

Suarez je u igru ušao u 63. minuti zamijenivši Fabija Aurelija i samo 13 minuta kasnije upisao se u strijelce. Dirk Kuyt ga je uposlio odličnom asistencijom, a Suarez zaobišao Asmira Begovića i uputio dosta slab udarac na kojeg je natrčao Andy Wilkinson i u pokušaju izbijanja u korner loptu od vratnice poslao u mrežu.

Drugo veliko pojačanje Liverpoola, Andy Carroll, zbog ozljede nije bio u konkurenciji za sastav. Utakmicu je odgledao s klupe i pobrao ovacije Anfielda.

Bez ogromnog broja ponajprije obrambenih igrača, ali i bez operiranog Luke Modrića, Tottenham je uz dosta sreće i spretnosti izvukao bodove s gostovanja u Blackburnu. Ključnom se pokazala već toliko puta viđena kombinacija već u trećoj minuti utakmice, kada je Rafael van der Vaart pronašao Petera Croucha, a ovaj glavom zatresao mrežu Roversa.

Blackburn je do kraja prvog poluvremena, ali i u nastavku utakmice propustio nekoliko sjajnih prilika, a ponekom obranom istaknuo se i Heurelho Gomes. Spursi su na kraju zadržali minimalnu prednost i ostali u utrci za jedno od prva četiri mjesta.

Od prve minute nakon dužeg vremena zaigrao je Vedran Ćorluka, dok je Niko Kranjčar, usprkos izostancima Modrića, Balea i Pienaara, još jednu utakmicu neobjašnjivo ostao na klupi. Bez nastupa je ostao i Nikola Kalinić, menadžer Steve Kean nije mu dao priliku u ovoj utakmici.

Veliki udarac visokim ambicijama Manchester Cityja zadao je Birmingham, otevši izabranicima Roberta Mancinija dva boda rezultatom 2:2. Premda su u četvrtoj minuti golom Carlosa Teveza utakmicu na St. Andrewsu otvorili po planu, goste je u 23. minuti presjekao izjednačujući pogodak Nikole Žigića.

City je do poluvremena još jednom poveo golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca, no 13 minuta prije kraja Patrick Vieira je skrivio jedanaesterac, a u konačnih 2:2 pretvorio ga je Craig Gardner.

Poprilično iznenađenje priredio je West Ham pobjedom na gostovanju u Blackpoolu, a i tamo je jedan debitant imao svoju večer. Uz dva pogotka Victora Obinne, jedan je u mrežu Mandarina poslao i Robbie Keane, kojemu je to prvi ligaški pogodak od studenog 2009. godine. Jedini pogodak za domaćine djelo je kapetana Blackpoola Charlieja Adama.

Prvi nastup u dresu Boltona večeras je upisao Daniel Sturridge, pojačanje na posudbi iz Chelseaja, i prvijencem svojim suigračima osigurao pobjedu i nova tri boda. Na tome može zahvaliti nesmotrenosti Ronalda Zubara, koji je grubo pogriješio prilikom vraćanja lopte vrataru i Sturridgeu ostavio lak posao.

Da će život bez Andyja Carrolla biti težak Newcastle je osjetio na gostovanju kod Fulhama, gdje su poraženi pogotkom Damiena Duffa iz 67. minute. Da stvar bude gora, u sudaru sa Steveom Sidwellom i Carrollovoj zamjeni, Sholi Ameobiju, pukla je jagodična kost lica i neko će vrijeme provesti izvan travnjaka.

• Obrisan korisnik03.02.2011. u 20:20
    Volio bi da Suarez uspije u Liverpoolu, stvarno je odličan igrač.
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 20:08
    bravo Sturridge
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 15:33
    Svaki put kad čitam izvještaje, uvijek vidim da kod poraza Wolvesa piše greškom Ronalda Zubara. Marine, Piquionne je već malo dosadan, da ubaciš novog kandidata za sprdnju???
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 15:32
    gledo sam 5 min rovers-spurs i vidio 3 sanse roversa, a za svaku je bio kriv carli
  • matbaric03.02.2011. u 12:56