Vodeni sportovi

Partizan duplo bolji od Mladosti

Maja Giljanović • srijeda, 02.02.2011.

Vaterpolisti Partizana zadali su Mladosti prvi i rezultatski potpuno nebitni euroligaški poraz sezone, Žapci su u posljednjem kolu u Skupini C na Banjici potučeni do nogu, ali ni 7:14 u Beogradu nije promijenilo stanje na tablici. Četvrtfinale je kao prva u skupini izborila Mladost, a Partizan je zauzeo drugo mjesto.

PARTIZAN - MLADOST 14:7 (4:0, 3:3, 3:3, 4:1)

Euroliga, Skupina C, 6. kolo
Beograd, Bazen na Banjici
Suci: Sergio Sanchez Borrell (Španjolska) i Attilio Paoletti (Italija)

PARTIZAN: Soro, Chatzitheodorou, Rađen, Korolija, Aleksić 1, Pijetlović 3, Prlainović 4, Radović 1, Avramović, Mitrović, Vujasinović 2, Ćuk 2, Mandić 1. Trener: Igor Milanović

MLADOST: Marcelić, Vukičević, Perić, Letica, Petković, Živković, Lončar 2, Brlečić, Karač, Muslim 5, Hinić, Buljubašić, Pavić. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Partizan 5/9, Mladost 2/14

Peterci: Partizan 2/2, Mladost 2/2

Rezultatski nebitnoj utakmici 6. kola Skupine C između Partizana i Mladosti bolje su pristupili Crno-beli trenera Igora Milanovića i suigračima svog bivšeg igrača Vanje Udovičića, koji je gostovanje na Banjici propustio kako bi se čim bolje oporavio za susret JVL-a protiv Primorja u subotu, zadali prvi euroligaški poraz sezone.

Prva četvrtina odlučila je susret, Mladost se nije sastala s loptom i Partizan je odjurio na 4:0. Poveo je prvak Srbije i šampion Euro-inter lige početkom druge četvrtine i 6:0, a u nastavku se Mladost koliko-toliko konsolidirala i nakon 3:7 na poluvremenu sredinom treće četvrtine smanjila na 7:10.

Partizan je u tom trenutku ponovno stisnuo gas, četvrtu četvrtinu dobio 4:1 i na koncu pobjedom od 14:7 vratio Zagrepčanima za 8:10 u prvom kolu sredinom studenog na Savi.

Četverostruki strijelac Andrija Prlainović i trostruki Duško Pijetlović sami su postigli golova koliko i cijela Mladost, a čast gostiju branio je briljantni Petar Muslim koji je iza Slobodana Sora poslao pet lopti (Luka Lončar je postigao preostala dva gola).

Koliko god bila zvučna pobjeda Partizana ne mijenja stanje stvari na tablici Skupine C: Mladost je četvrtfinale izborila na prvom, a Partizan na drugom mjestu.

U drugoj utakmici skupine Olympiacos je protiv Barcelone osvjetlao obraz i upisao prve i jedine euroligaške bodove sezone. Španjolci su na poluvremenu gubili 5:6, ali gard im je pao u trećoj četvrtini (0:3) i na koncu su izgubili 7:11.

• Captain Jack02.02.2011. u 22:47
    Jedina dva normalna komentara,ove gore je bolje ne komentirati..
    Captain Jack
  • caxa10102.02.2011. u 21:46
    bravo momci. duplerica
    caxa101
  • Obrisan korisnik02.02.2011. u 21:29
    Vi niste normalni,bezveze palite vatru tamo gdje ni dima nema.Mladost je danas mogla i 14:0 izgubiti,ništa im ne znači,i malo to ima veze što je falio Udovičić,Uostalom treba malo Partizana zavarti,Partizan je stari pacijent naših klubova,jer 06,07,09 su ispadali od Juga,a 08 od Maldosti!!
  • Obrisan korisnik02.02.2011. u 21:06
    o cemu pricamo, utakmica bez ikakvog znacaja... zasto da se trose kad ih ceka jako tezak mec protiv primorja..
  • Obrisan korisnik02.02.2011. u 20:44
    mi smo njih u prvoj četvrtini unakazil njih u Zagrebu sa 7-1 tak da nije ništa tragično..a nije ni igrao Frane inače bi dobili ili nebi izgubili sa 14-7 nema veze bit će prilike za revanš.. Ali srbe tucite gdje god igrali sa njima nema predaje.