Zagreb bez odgovora u Vršcu

Borna Rupnik • subota, 05.02.2011.

Košarkaši Zagreba uspjeli su se nositi s Hemofarmom samo tijekom prve četvrtine. Tada su Vrščani ubacili u brzinu više i pobjegli dovoljno daleko da Mravi više nisu mogli ni blizu...

Nakon što je Cibona svladala Crvenu zvezdu, novi obračun hrvatskih i srpskih klubova u 20. kolu NLB lige pripao je Hemofarmu. Zagreb je deveti puta ove sezone morao priznati poraz.

Prvih deset minuta, međutim, sugeriralo je da će Vršac svjedočiti jednoj čvrstoj i neizvjesnoj utakmici do samog kraja. Luka Žorić, Joshua Heytvelt i Krunoslav Simon parirali su svemu što je Hemofarm pokušao te se na prvi odmor otišlo izjednačenim rezultatom 21:21.

Ipak, već u drugoj četvrtini su domaćini izgradili lijepu prednost. Mravi su zaredali nekoliko promašaja i izgubljenih lopti, a sve su to nemilosrdno s druge strane terena kažnjavali prije svega Ivan Maras i Mustafa Abdul Hamid. Razlika je začas postala dvoznamenkasta.

Tek što je malo nade s linije slobodnih bacanja Zagrebu opet ponudio Žorić, uslijedila je nova serija Hemofarma i na poluvrijeme se otišlo s visokih 56:41.

Početkom drugog poluvremena Heytveltova je trica dovela Zagreb na devet koševa zaostatka (58:49), no vrlo je brzo Hemofarm reagirao, i to još snažnije, te poveo i s više od 20 razlike (72:51). Tu je pitanje pobjednika konačno i odlučeno.

Preostalo je samo saznati s koliko će razlike susret završiti. U konačnih 98:81 Heytvelt je ubacio 23 koša, a Žorić 20, čemu je dodao i deset skokova te ponovno ostvario double-double učinak. Damir Rančić dodao je 14 (trica 4/5). No, Zagreb je u potpunosti nadskakan (36-23), a za dvicu je gađao ukupno 13/31.

Igrači Hemofarma prilično su ravnomjerno podijelili svoj učinak pa je najefikasniji bio Pavković sa 16 koševa, Jeremić je ubacio 13, a Savović je zabio 12 uz deset uhvaćenih lopti.

• cimbo06.02.2011. u 02:00
    Toliko para uloženo, a ništa od dobrih rezultata. A ovo za trenera se apsolutno slažem.
    cimbo
  • Obrisan korisnik05.02.2011. u 21:35
    E mravi..sad definitivno nis od final4..Bilo bi dobro kad bi do PH nabavili normalnog trenera koji ce znat iskoristit igrace koje ima.Da je tu Zula koji je trebao doc ne bi izgubili od radnickog a vjerojatno ni od partizana..