Fran Pilepić junak Širokog

Ante Zovko • nedjelja, 06.02.2011.

Zaokruženo je 20. kolo NLB lige. Široki je napokon pobijedio u 2011. godini. Poslije šest poraza na Pecari je u napetoj završnici pala Olimpija koja je u Ljubljani slavila s 37 poena razlike. Partizan se sigurnom pobjedom protiv Nymburka vratio na čelno mjesto lige.

Široki u NLB ligi za slavlje nije znao još od 29. prosinca, kad je odnio pobjedu u Zadru. 2011. je počela crnim nizom od šest uzastopnih poraza, a da ne bude sedmog pobrinuo se mladi Fran Pilepić.

U pobjedu 86:85 21-godišnjak je ugradio sedam uzastopnih poena s linije slobodnih bacanja u posljednjoj minuti, počevši pri rezultatu 79:79. Široki je tako dobio slatku osvetu za teški poraz u Ljubljani (107:70).

Domaći su košarkaši iskoristili umor Slovenaca poslije euroligaškog poraza u Tel Avivu te su pametno držali korak, a kad je Olimpija zaprijetila da će se odvojiti u drugom poluvremenu, Široki su u igru vratili Morović (15 poena i devet asistencija), Pilepić (14) i Barać (šest) dok su u tim trenucima na klupu morali preseliti Špralja (osam poena) i Grgat (17 poena i devet skokova).

Damir Markota za Olimpiju je ubacio četiri poena i uhvatio čak devet lopti. Najefikasniji su bili Pinkney s 22 poena i Jagodnik sa 17.

Partizan opet na čelu

Kolo je zaokruženo beogradskim ogledom. Partizan se pobjedom protiv Nymburka vratio na vrh lige. Prvak svojim navijačima nije htio priuštiti glavobolje pa je sve riješio prije završnice i na kraju slavio s 86:75.

Srpski je prvak odlučujuću prednost stekao u završnici prvog poluvremena kad je poenima Katića, Gista i Jerrelsa otišao na 45:34. Partizan je pametno održavao prednost pa je u zadnju četvrtinu ušao s 15 razlike, a Česi su do kraja tek donekle uspjeli "skresati" zaostatak.

Najbolji u redovima prvaka bili su Jerrels (19 poena, devet skokova), Gist (17, devet skokova) i Kecman (12, sedam asistencija), dok je kod Čeha inspiriran bio Pavel Pumprle s 19 poena.