Međimurje 29:26 Siscia
Siscia

Međimurci bolji od Siščana

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.02.2011.

Međimurje je u nedjelju odigralo prvenstveni susret 17. kola protiv Siscije, a utakmica je bila uzbudljiva do samog kraja.

MEĐIMURJE – SISCIA 29:26 (11:11)

Čakovec, dvorana GOC-a, suci: Banović-Banović (Požega)

Međimurje: Zubac 6, Čužić 3, Varga, Jeftić 1, Krajner 4, Delić 8 (1), Zadravec 1, Malović 2, Paponja 2, Martinjak, Martinčević, Herman 1, Marčec, Petek

Obrane: Kvesić 13+1, Marciuš –
Sedmerci: 1/2
Isključenja: 8 minuta

Siscia: Svalina 4, Sokolić, Bjeliš 2, Kasa, Špelić 2, Brdar, Šprem 6, Baltić 1, Džono 2, Nuić 5 (5), Butorac 3, Kobetić 1

Obrane: Somić 6+1, Bouček 1, Palaić –
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 4 minute

U prvom dijelu utakmice Međimurje nikako da povede. Točnije, domaća je ekipa imala tek 2:1 u četvrtoj minuti nakon pogodaka Zupca, no nakon toga Siščani su preuzeli rezultat na svoju stranu. Ipak, ni oni se nisu uspijevali rezultatski odlijepiti od Međimuraca, imali su svega +1.

To domaća momčad može zahvaliti i odličnom vrataru Kvesiću koji je osim onih iz igre obranio i šut sa sedam metara. U prvom je poluvremenu novopridošli golman, ranije član Medveščaka, imao osam obrana. Na odmor se ide s 11:11, što je postignuto u 29. minuti. Posljednji napad Siscije Kvesić je obranio, a 20 sekundi do isteka 30. minute pokušao je iskoristiti Zubac, ali njegova lopta trese vratnicu.

U drugom dijelu prvi napad ima Međimurje, ali zbog tehničke greške Malovića otvara se prilika za sisački protunapad. Situacija ipak završava sedmercem za Sisciju, kojeg je realizirao Nuić. To međutim nije demoraliziralo Međimurje, koje je u 44. minuti i nakon pogodaka Delića i Malovića konačno došlo na +1 (18:17).

Nakon toga razlika u korist domaćih raste, u 54. minuti je 24:21. Ta se razlika međutim nije pokazala baš sigurnom, jer je u završnici zagustilo, posebno uz tri sedmerca za Sisciju (57., 58., i 59. minuta, sve je realizirao Nuić), te isključenje domaćeg Čužića.

Othrvali su se međutim međimurski rukometaši ekipi hrvatskog izbornika Slavka Goluže i zaključili utakmicu s velikom, važnom i zasluženom pobjedom.

Odličnu je prvu utakmicu u novom dresu odigrao Vedran Delić, prije rukometaš Zrinskog iz Mostara, najbolji međimurski strijelac u nedjelju navečer: "Hvala svima na čestitkama. Utakmica je bila teška, no dobro je kad se dobro završi. Važan nam je ovaj rezultat za regionalnu ligu, kad ona krene to će biti super", rekao je Delić.

Trener Željko Anić bio je presretan rezultatom i zadovoljan igrom svoje ekipe: "Mislim da smo imali rezultat pod kontrolom cijelo vrijeme. Na kraju smo igrali 3-3 i to je bio detalj kojeg smo posebno pripremali, time smo dobili par lopti, i drago mi je da nam se isplatilo."

Novim sastavom Anić je zadovoljan, ali smatra da potpora koju Klub dobiva od lokalne samouprave nije dovoljna: "Ekipa je promijenjena i pomlađena te jeftinija. Nadam se da će ova utakmica biti prekretnica za naš grad i županiju, krajnje je vrijeme da se i financijska situacija popravi. Spremni smo na neprestanu borbu, ali nas treba barem malo 'pogurati'."