RK Zagreb 40:16 Bjelovar
Bjelovar

Potpuni potop Bjelovara

Ivana Strahija • srijeda, 16.02.2011.

U Kutiji šibica je hrvatski prvak dočekao ekipu Bjelovara i potpuno je deklasirao. Utakmica domaćeg prvenstva Zagrepčanima je poslužila kao dobar trening pred važnu utakmicu Lige prvaka, koju Croatia osiguranje protiv Constante igra u subotu.

Šest su golova Zagrepčani postigli prije no što se prvi Bjelovarac, i to Antonio Pribanić, upisao u strijelce. Slijedi gol Marka Kopljara za 7:1, ali i dva uzastopna pogotka Gorana Đurčina, koji smanjuje na 7:3.

Nije se CO Zagreb dakako imao zašto brinuti, do 24. minute i gola Luke Stepančića je +10 (16:6) i bilo je jasno da Bjelovar neće proći dobro. Do isteka 30. minute Zagreb je postigao 21 pogodak, Bjelovar njih sedam.

U drugom je poluvremenu zagrebačku seriju prekidao tek po koji gostujući pogodak, a posebno je impresivna bila završna serija, u kojoj Croatia osiguranje s 36:16 odlazi na konačnih 40:16.

Što se pojedinaca tiče, na gostujućoj strani najviše je golova upisao Domagoj Sršen, njih četiri, ali je za to potrošio 11 lopti. Bjelovarski vratar Dubravko Grgić uspio je zaustaviti 14 šuteva Zagreba.

Kod domaćina, dobar je učinak imao mladi Jerko Matulić (7/9), dok je Kopljar pet puta asistirao za pogotke suigrača. Marin Šego je na Zagrebovom golu zaustavio 11 lopti, Ivan Pešić njih osam.

Nakon ovakve trening-utakmice, pred Zagrebom je važno domaćinstvo, u subotu stiže rumunjska Constanta, prvi ovogodišnji protivnik našeg predstavnika u Ligi prvaka.

Rumunji su do sada u skupini D uspjeli skupiti četiri boda dok hrvatski prvak ima njih 10 i trenutno je na drugoj poziciji tablice. U prvom susretu Croatia osiguranje je Constantu svladalo s uvjerljivih 33:23 na gostujućem parketu, a momčad koju od nedavno vodi Ivica Obrvan nada se sličnom ishodu i u Areni Zagreb u subotu 19. veljače od 17.30 sati.