Poraz Gummersbacha, slavlje Rhein-Neckar Löwena

Mario Glasnović • srijeda, 16.02.2011.

Odigrane su dvije utakmice 22. kola njemačkog rukometnog prvenstva. Hrvatska kolonija u Gummersbachu izgubila je od domaćeg Wetzlara rezultatom 34:31, a Löwen našeg Ivana Čupića kod kuće je pobijedio momčad Magdeburga.

Nakon što su zaredali dvije uzastopne pobjede, Gummersbach je potpisao kapitulaciju u gostima kod Wetzlara. Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno, prvu značajniju prednost gosti su imali u devetoj minuti kada je Drago Vuković pogodio za 8:5. Domaći Wetzlar je serijom od tri uzastopna pogotka dostigao prednost, a nakon toga se igralo gol za gol. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Wetzlara, bilo je 17:16 za domaću momčad.

U prvoj minuti nastavka Vedran Zrnić izjednačuje na 17:17 golom iz sedmerca. Domaćini nakon toga s tri uzastopna pogotka bježe na 20:17, a nakon toga Gummersbach više nije dolazio u vodstvo. Wetzlar je na kraju slavio s prednošću od 34:31. Najbolji pojedinac u redovima domaćih bio je Daniel Valo sa sedam postignutih pogodaka. U momčadi Gummersbacha najefikasniji je bio naš Zrnić s osam pogodaka, Drago Vuković postigao je četiri kao i Igor Anić, a Josip Valčić dva puta se upisao u strijelce. Na vratima Gummersbacha branio je Vjenceslav Somić.

U drugoj utakmici Rhein-Neckar Löwen ugostio je sedmoplasirani Magdeburg te slavio s osam pogodaka razlike. Utakmica je išla samo u jednome smjeru, a Lavovi su u prvih desetak minuta stekli prednost od +3 te su do kraja utakmice bez većih poteškoća održavali svoje vodstvo. Na poluvremenu je bilo +6, odnosno 18:12 za Löwen.

U drugome dijelu domaćini su nastavili s dobrom igrom. Najveću prednost u drugome poluvremenu Löwen je imao kada je vodio s deset pogodaka razlike. Konačan rezultat bio je 38:30 za Rhein-Neckar Löwen. Ivan Čupić postigao je četiri pogotka, od čega jedan iz sedmerca. Najviše golova u domaćim redovima postigli su Žarko Šešum koji je zabio devet golova te Olafur Stefansson koji je postigao jedan pogodak manje. Kod Magdeburga je standardno dobar bio austrijski reprezentativac Robert Webber koji se devet puta upisao u strijelce.