HSV nastavlja pobjednički niz

Mario Glasnović • petak, 18.02.2011.

HSV nastavlja sa sjajnim nizom pobjeda, u 22. kolu ugostili su momčad Hannover-Burgdorfa te upisali 21. pobjedu u nizu. Od našeg "paklenog" trojica u Hamburgu, nastupili su samo Igor Vori i Domagoj Duvnjak. S dobrim igrama nastavlja i Kiel koji je u gostima pobijedio Balingen-Weilstetten, a pobjede su upisali Flensburg te Göppingen.

Hamburg je po 21. put ove sezone upisao dva boda u Bundesligi. S 34:27 pobijedili su Hannover-Burgdorf koji se nalazi na 16. mjestu. Iako su gosti bili tvrda ekipa, HSV je na kraju slavio najviše zahvaljujući Hansu Lindbergu koji je postigao osam pogodaka. Igor Vori i Domagoj Duvnjak postigli su po tri pogotka za momčad HSV-a, a Blaženko Lacković nije igrao za domaću momčad jer ima ozljedu ramena.

Aktualni prvak Kiel slavio je u gostima kod Balingen-Weilstettena. Domaćini su na poluvremenu vodili s dva pogotka razlike, bilo je 13:11, no drugo poluvrijeme Kiel je odigrao puno bolje i na krilima Filipa Jiche, koji je postigao osam golova, preokrenuo rezultat u svoju korist. Zanimljivo je spomenuti da se u strijelce upisao i Thierry Omeyer kojem je ovo treći pogodak u 256 nastupa za momčad Kiela.

Göppingen je s Daliborom Anušićem slavio u gostima kod Lemga. U zanimljivoj utakmici koju su obilježili sjajni njemački reprezentativci Kauffman i Glandorf, Göppingen je slavio s 30:27. Holger Glandorf koji nastupa za Lemgo postigao je deset golova, a na drugoj strani Lars Kauffman zabio je jedan pogodak više.

Domaće pobjede upisali su Flensburg i Grosswallstadt. Flensburg je s 13 razlike bio bolji protiv Rheinlanda, a Grosswallstadt je slavio protiv Lübbeckea, čije boje brani Nikola Blažičko.