Pazzini uzeo bodove "svojima"

Ivana Spahija • srijeda, 16.02.2011.

Odigrana su dva zaostala susreta 17. kola Serie A. Inter je uspješno odradio teško gostovanje kod Fiorentine i uzeo tri boda za još veći pritisak na vodeći Milan, za kojim zaostaje samo pet bodova. U genovskom derbiju della Lanterna Genoa je minimalnom pobjedom uzela sva tri boda gradskom rivalu Sampdoriji...

Nogometaši Intera odradili su zacrtani cilj i na neugodnom gostovanju kod Fiorentine su rezultatom 2:1 uzeli sva tri boda i uspeli se na treće mjesto na ljestvici. Leonardova momčad za vodećim Milanom sada zaostaje pet bodova, a vrijedna tri boda Interu donio je Giampaolo Pazzini, koji je četiri sezone (od 2005. do 2009.) proveo upravo u dresu Viola i bio jedan od ljubimaca navijača.

Inter je u prvoj akciji u susretu došao do vodstva, igrala se šesta minuta kada je Eto'o potražio Nagatoma, ali je lopta udarila domaćeg braniča Camporesea i završila u mreži Fiorentine. Pet minuta kasnije pokušale su uzvratiti Viole, u dva je navrata dobro gađao Mutu, ali je na visini zadatka bio Julio Cesar. Rumunj niti u 16. minuti nije uspio doći do pogotka, ponovno je dobrim udarcem potražio vrata gostiju, ali je i tu loptu odbio Julio Cesar.

Pritisak se Fiorentini isplatio u 32. minuti susreta kada je Pasqual pronašao put do mreže Intera i poravnao rezultat na 1:1. Dvije minute kasnije domaćini su mogli doći i do preokreta, ali je odličan udarac iz daljine Mutua uspio ukrotiti Julio Cesar. Priliku za vodstvo Inter je propustio u 45. minuti susreta, Maicon je odigrao dupli pas s Pazzinijem, ali je potom gađao malo pokraj gola.

Početkom drugog dijela nastavila je prijetiti Fiorentina, Mutu je u 49. minuti loptu poslao pokraj vratnice, a šest minuta kasnije Julio Cesar je zaustavio dva pokušaja Gilardina. Inter je u 61. minuti došao do drugog pogotka, Eto'o je odlično uposlio Pazzinija, koji je pronašao put do mreže Boruca i crno-plavima donio prednost od 2:1, što je bilo i konačno rješenje ove utakmice. Fiorentina je nakon ovog poraza ostala na desetom mjestu na ljestvici.

Genovski gradski derbi della Lanterna završio je minimalnom pobjedom Genoe, koja je na "gostujućem" Marassiju uzela sva tri boda gradskom rivalu Sampdoriji i pritom je potpuno udaljila od borbe za Europu. Blucerchiati su nakon nekoliko loših predstava pali na 13. mjesto na ljestvici i za šestoplasiranim Juventusom zaostaju velikih 11 bodova, a Genoa se s nova tri boda uspela na 11. mjesto.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz nekoliko izglednih prilika za pogodak s obje strane. Genoa je do vodstva mogla doći već u sedmoj minuti, ali je Palacio pogodio vratnicu. Deset minuta kasnije pokušala je uzvratiti i Sampdoria, dobro je iz daljine gađao Guberti, ali je na to bio spreman Eduardo. Novu veliku priliku za vodstvo "gosti" su propustili u 35. minuti, Rossi je pogodio gredu gola gostiju, a potom je Floro Flores odbijenu loptu poslao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Genoe, koji su nadmoć na terenu okrunili u 55. minuti susreta kada je Rafinha lijepim pogotkom matirao Curcija. Sampdoria je do izjednačenja pokušala doći u 63. minuti, ali su udarci Maccaronea i Palomba završili pokraj gola Genoe. U posljednjih desetak minuta pritisnuli su nogometaši Sampdorije, ali je mreža Eduarda ostala netaknuta pa je Genoa odnijela puni plijen iz ovog gradskog derbija.

• snoopy17.02.2011. u 09:34
    pazzini je otišao iz fiorentine, jer su tad napadači dvojac bili Mutu i Gilardino a on nije htjeo sjediti na klupi nego je otišao u Samdoriju