Važne pobjede Kvarnera i Dubrovnika

Branko Barić • subota, 19.02.2011.

Kvarner i Dubrovnik stigli su do zlate vrijednih bodova u utrci za mjesto koje vodi u Ligu za prvaka svladavši Svjetlost i Dardu koji su se sad udaljili od tog cilja. U derbiju začelja Dubrava je uvjerljivom pobjedom fenjer prepustila Trogiru...

Iako je Kvarner bio blagi favorit u dvoboju sa Svjetlosti, nitko nije očekivao tako jednosmjernu utakmicu. Brođani su držali priključak tek u prvoj četvrtini kada su čak i vodili u par navrata, no već od druge sve je po njih krenulo nizbrdo. Do poluvremena je već bilo 12 razlike za domaće, a i u nastavku prednost je nastavila rasti. U 34. minuti Riječani su imali ogromnih 81:51, a gosti su do kraja to tek uspjeli smanjiti na pristojnijih 88:75.

Prvo ime kod pobjednika bio je Puljko s 18 poena, a odličnu partiju pružio je i Poščić s 14 poena i 12 skokova. Goste je predvodio Marić s 21 poenom.

Vezane vijesti

Darda i Dubrovnik u međusobnom su ogledu imali priliku odlučiti tko će zadržati četvrtu poziciju na ljestvici i nakon 15. kola. Na kraju su do velikog slavlja došli Gospari zahvaljujući sjajnoj šuterskoj večeri u kojoj su pogodili čak 16 trica iz 31 pokušaja. Gosti su uoči treće četvrtine imali 13 pogodaka razlike i priliku da ranije zaključe utakmicu, no Darda serijom 14:1 pet minuta prije kraja dolazi do izjednačenja 70:70. Ipak zahvaljujući svom udarnom trojcu Došen - Perić - Karač Dubrovčani se opet odvajaju i dolaze do konačnih 99:88.

Spomenuti trojac držao je kompletne konce igre kod pobjednika. Karač je ubacio 26 poena uz šest skokova, Došen 24 uz pet skokova, a Perić je pridodao 20 poena. Domaćine je predvodio Krolo s 25 poena i devet skokova.

Kao da već poznati problemi s igračkim kadrom Trogiru nisu dovoljni, pa su u Zagreb doputovali s bolesnim i nespremnim Žitkom koji nije mogao ozbiljnije doprinijeti igri svoje momčadi. Dubrava je znalački to znala iskoristiti te vrlo brzo osigurati i drugu pobjedu ove sezone nad Trogirom. Šarić i Bašić ubacili su po 20 poena za domaćine, dok je na drugoj strani najefikasniji bio veteran Bilić sa 16 poena.