Borik sačuvao drugu poziciju

Branko Barić • nedjelja, 20.02.2011.

U posljednjem preostalom susretu 15. kola domaćeg prvenstva i još jednom iznimno važnom u borbi za za prva četiri mjesta koja vode u Ligu za prvaka, Borik je u svojim Jazinama došao do bodova koji ga drže na poziciji prvog pratitelja nedodirljivog Splita...

Zaboku je trebala pobjeda u Jazinama kako bi dohvatio željeno četvrto mjesto, a otvaranje susreta dalo im je pravo nadati se takvom pothvatu. Prvu četvrtinu završili su u vodstvu, no već od druge stvari počinju okretati na stranu domaćina. Zadrani na poluvrijeme odlaze s 36:29, a uoči posljednjih deset minuta imaju 53:47. Kada su mini-serijom sredinom posljednjeg razdoblja otišli na dvoznamenkastu prednost, bilo je jasno da dva boda ostaju u Zadru.

U konačnih 74:61 Škifić je kod pobjednika ugradio 20 poena, dok je Mikulić dodao 17 uz sedam skokova. Goste su predvodili Perinčić s 13, te Lež s 12 poena.