Kamenica bolji od Goluže

Ivana Strahija • nedjelja, 20.02.2011.

Momčad Nexea nadigrala je ekipu Siscije, u susretu kojeg su direktno prenosile TV kamere. Uzbudljiva utakmica mogla je otići i u drugom smjeru, no u samoj završnici Siščani nisu uspjeli iskoristiti greške u našičkim redovima.

Na početku se činilo da će Siscia voditi glavnu riječ, kad su u prvim minutama Našičani pokazali problem s postizanjem golova iz igre, no Nexe se pribrao i do 10. minute imao +3 (2:5). Na odmor se ide s pet golova prednosti za ekipu iz Našica (12:17) te u sličnom tonu utakmica protječe sve do sredine drugog dijela. Tada Siscia s pet golova u nizu (Butorac, Šprem, Špelić, Bjeliš) stiže na svega pogodak zaostatka i ulazi se u dramatičnu završnicu.

U zadnjih 10 minuta međutim Sisak nije uspio izjednačiti i na kraju je slavila ekipa Kasima Kamenice. Hrvatski izbornik i trener Siscije Slavko Goluža je nakon susreta za HRT komentirao: "U pojedinim smo trenucima imali zbilja lošu obranu i u kritičnim smo trenucima nerezonski zapucali tri-četiri lopte. Vidi se da je moja ekipa bila mjesec dana bez trenera, dok su se Našičani pripremali punom parom."

U Splitu pak su slavili Varaždinci, koji su od početka susreta imali rezultatsku prednost. Doprinio je tome dobar golman Varteksa Balent s 14 obrana, ali i izuzetno precizan Vincek, koji je imao 8/8. Tek u drugom poluvremenu, u 42. minuti, Splićani su na kratko poveli +1, no četiri minute kasnije Varteks je opet ima prednost koju više nije ispuštao.

U gostima je slavila i Dubrava, koja je s 25:23 bila bolja od Karlovca. Iako su u prvom dijelu utakmice gosti iz Dubrave većinom vodili, Karlovčani pred kraj prvih pola sata došli na +1 i to do 47. minute digli na 20:17. Desetak minuta kasnije rezultat je na izjednačenih 23:23, a prevagu donose Dumenčić i Zovko, koji postižu dva zadnja gola na utakmici.

Riječani su remizirali u Zagrebu protiv Medveščaka, obje su ekipe postigle po 27 golova. Zamet je pobjedi ipak bio bliže jer je imao prednost većim dijelom utakmice (1:7, 4:12, 16:21, 18:22). No, na kraju su Gvozdanović i Balić izjednačili na 27:27, a Zametov Kozina nije iskoristio posljednji napad koji bi njegovoj ekipi donio pobjedu.

Remi je upisan i u Buzetu gdje je gostovala Gorica. Sličan tijek utakmice onom u Zagrebu, gosti su bili u prednosti većinu utakmice te su u 48. minuti imali +4 kod 19:23. U posljednje dvije minute Buzet je međutim imao dva spretna strijelca, Šunjića iz igre za 25:26 i Mavrovića sa sedam metara za konačnih 26:26.

Arena je protiv Moslavine slavila, a ukupni je broj golova došao do visokih 70. Kutinjani, iako posljednji na tablici, u Puli su odigrali vrlo dobrih 30 minuta na kraju kojih su imali +4 (14:18). Nisu međutim znali kako zadržati tu prednost, pa Arena preokreće rezultat i uz bolju igru u završnici upisuje nova dva boda.

Doma je slavio i Bjelovar, protiv na tablici boljeg Međimurja. Teško je međutim bilo išta drugo za očekivati, kad Međimurci nisu uopće trenirali cijeli tjedan, igrači su naime štrajkali zbog zaostatka od četiri plaće. Ključni je trenutak utakmice bio u 37. minuti, kad je Zadravec imao priliku izjednačiti na 15:15, no on puca daleko iznad gola. Bjelovar nakon toga odlazi i na +8 (26:18), što je Međimurcima ipak bilo zvono na uzbunu. U seriji 7-1 završavaju utakmicu, to međutim nije bilo dovoljno da uzmu makar bod.

"Meni je kao treneru užasno teško, ne znam kako bih natjerao igrače da treniraju, nemam argumente ni kazne koje bih mogao upotrijebiti. Imamo u ponedjeljak sastanak sa županom, nadamo se barem nekakvoj pomoći u ovoj teškoj financijskoj situaciji, jer nisam siguran kako će sve to skupa završiti. Najviše od svega se bojim da mi ne propadnu dobre pripreme koje sam s ekipom odradio", rekao nam je trener Međimurja Željko Anić.

• simba_m23.02.2011. u 10:18
    Ma Šunjić konstantno brani odlično. Neki bi rekli da je protiv Zagreba bilo slučajno, ali i sad se u prijenosu moglo vidjeti koliko je dobar. A mi to vidimo i uživo :) Što se tiče Markotića stvarno ima top u ruci, no nijedan ni drugi neće prismrditi reprezentaciji dok god nisu u Zagrebu. A Šunjić... [više na forumu]
    simba_m
  • kev21.02.2011. u 14:57
    Jedina mana Šunjiću i Markotiću su njihova "konkurencija" Pešić i Kopljar mislim da sam time sve rekao...
    kev
  • Obrisan korisnik21.02.2011. u 13:36
    konačno da je HTV prenosio i neku tekmu PH! reći ću samo ovo.....šunjić i markotić moraju igrati za repku! šunjić je imao 16 obrana jučer, ali bitnije od toga....obranio je 3 sedmerca a većina obrana su bile na zicerima i u ključnim trenucima tekme! markotić je pak šutirao 10/11-izvrsno! OK, to je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.02.2011. u 12:05
    Slafko prestani uporno pričati kako je glavni razlog poraza i loših rezultata to što nisi bio uz ekipu..
  • Obrisan korisnik21.02.2011. u 08:54
    da, bolji je od kopljara iako je i tom dečku IQ na razini sobne temperature... i jbt, teško ti biti bolji od goluže, ajde..