Vodeni sportovi

Galeb bez poraza, Zagreb bez boda

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.02.2011.

Ni u petom kolu 1.B vaterpolske lige Galeb nije okusio gorak okus poraza, a Zagreb slatki okus pobjede. Makarani su protiv Opatije slavili 11:9 i pobijedili i u svom četvrtom susretu, a Zagrepčani su tijesno ostali kratki kod Siscije i izgubili i peti put u pet nastupa.

1.B HVL, 5. kolo

Delfin - Biograd 8:11
Galeb - Opatija 11:9
Siscia - Zagreb 11:10
Zadar - Kruna-Osijek 16:4

Jedina neporažena momčad 1.B vaterpolske lige i nakon utakmica 5. kola je Galeb. Makarani su u svom četvrtom nastupu u derbiju kola pred punim tribinama pobijedili i Opatiju. Gosti su se pokazali tvrdim orahom, vodili su nakon prve četvrtine 3:1, ali Galeb je na koncu bio za dva gola bolji (11:9).

8.Zagreb 5 0 0 5 -18 0

Jedina momčad i dalje bez boda i nakon petog ovosezonskog nastupa je Zagreb, ali protiv Siscije nisu mogli biti bliže. Vodili su gosti 6:5 na poluvremenu, vodili su i 9:7 nakon treće četvrtine, ali u posljednjoj četvrtini nisu izdržali. Siscia predvođena peterostrukim strijelcem Dominikom Ivičević-Bakulićem poslala je četiri lopte iza leđa Vlatka Bračuna, zagrebaši su postigli još samo jedan gol i na kraju su ostali za gol kratki (10:11).

STRIJELCI

1.Brala (Delfin) 17
2.Tomašić (Biograd) 15
3.Deželjin (Opatija) 13
4.Aličić (Biograd) 13
5.Lalić (Galeb) 12

Četvrtu pobjedu uzastopce ostvarili su Zadrani. Igrači Kruna-Osijeka nisu se ni okrenuli, a prvu su četvrtinu izgubili 1:5. Do poluvremena je prednost igrača Gorana Jovančevića narasla na 8:2, a nakon 32 minute se zaustavila na 16:4.

Jedini gosti koji se kući vraćaju pjevajući je Biograd. Peterostruki strijelac Ivo Aličić i trostruki Marin Kulaš sami su postigli koliko svi igrači Delfina i Biograd je na koncu do treće ovosezonske pobjede došao rezultatom 11:8.