Vodeni sportovi

Zadar nastavlja impresivnu seriju

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.02.2011.

Trener zadarskih vaterpolista Govan Jovančević nakon susreta nije bio oduševljen kvalitetom igre, ali njegovi su igrači pobijedili i petu utakmicu uzastopce. Fenjeraš Zagreb se pokazao tvrdim zalogajem, ali gosti su slavili 8:7. Do pete pobjede u pet nastupa vaterpolisti Galeba su stigli šetnjom protiv Delfina, gosti su potopljeni 22:10.

1.B HVL, 6. kolo

Zagreb - Zadar 7:8
Galeb - Delfin 22:10
Biograd - Siscia 10:6
Opatija - Kruna-Osijek 19:8

Golman Ivan Pisk i trostruki strijelci Stipe Ančić i Igor Šarić najzaslužniji su za petu pobjedu uzastopce vaterpolista Zadra. Igrači Gorana Jovančevića u Zagreb su na noge fenjerašu doputovali bez iskusnog Hrvoja Bobanovića i po riječima svog trenera odigrali najslabiju utakmicu sezone, ali su upisali bodove.

8.Zagreb 6 0 0 6 -19 0

Mladi i poletni Zagreb je nakon 2:5 na poluvremenu u trećoj četvrtini smanjio na 4:5, minutu i pol prije kraja susreta prvi je put na susretu preuzeo vodstvo, ali Ančić iz napada s igračem više i Šarić 15 sekundi prije kraja okrenuli su na 8:7 za goste iz Višnjika.

Strijelci

1.Brala (Delfin) 17
2.Tomašić (Biograd) 15
3.Deželjin (Opatija) 13
4.Aličić (Biograd) 13
5.Lalić (Galeb) 12

Na susret Galeba i Delfina nije bilo ni n od neizvjesnosti, lideri prvenstva do pete su pobjede u pet nastupa vodili od prvog do posljednjeg napada i nakon 6:3 u prvoj četvrtini, 10:5 na poluvremenu, 15:8 nakon treće četvrtine na koncu slavili 22:10.

Tri boda su osvojili i Biograd i Opatija. Biograd je Sisciju pobijedio 10:6, a Opatija Kruna-Osijek 19:8.