Vodeni sportovi

Zadru okršaj susjeda

Maja Giljanović • ponedjeljak, 07.03.2011.

I šestu utakmicu uzastopce nakon poraza na otvaranju sezone na gostovanju kod Galeba pobijedili su vaterpolisti Zadra, igrači Gorana Jovančevića u susjedskom su okršaju Biograd pobijedili 8:5 i na diobi prvog mjesta ostali bodovno izjednačeni s Makaranima koji su odigrali jednu utakmicu manje i slavili u svih šest kola.

1.B HVL, 7. kolo

Kruna-Osijek - Zagreb 10:18
Zadar - Biograd 8:5
Siscia - Galeb 10:13
Delfin - Opatija 6:12

Ni Galeb ni Zadar ne popuštaju, Makarani su u šestom nastupu u sezoni pobijedili i šesti put, a Zadrani su nakon poraza na otvaranju sezone i to upravo na gostovanju kod Galeba (5:10) u sedmom kolu 1.B vaterpolske lige pobijedili i šesti susret uzastopce.

8.Kruna-Osijek -57 3

Galeb je na gostovanju u Sisku naišao na tvrd orah. Siscia je dobila prvu četvrtinu 4:3 i na poluvremenu vodila 7:6, ali u nastavku je pala. Treću četvrtinu Makarani su dobili 5:2, slomili otpor domaćina i na koncu slavili 13:10.

Za tri gola bolji je bio i Zadar od Biograda. Igrači Gorana Jovančevića susjedima su potkresali krila odmah u prvoj četvrtini, dobili je 3:0 i do kraja održavali vodstvo (2:2, 1:2, 2:1) za pobjedu od 8:5.

Strijelci

1.Brala (Delfin) 21
2.Deželjin (Opatija) 20
3.Lalić (Galeb) 16
4.Aličić (Biograd) 16
5.Ivičević-Bakulić (Siscia) 16

Zadar je jedini domaćin koji je slavio, kao i Galeb gostujućim bodovima osladili su se i Opatija u Rijeci protiv Delfina (12:6) i Zagreb koji je u Sisku prvom ovosezonskom pobjedom fenjer prepustio igračima Kruna-Osijeka (18:10).