Vodeni sportovi

Mornar na Jadran, Medveščak na Jug

Maja Giljanović • subota, 26.02.2011.

Polufinale Kupa Hrvatske za kadete izborili su branitelj naslova Mornar i Jug iz Skupine A i Medveščak i Jadran iz Skupine B.

Odličnom igrom u 3. kolu Skupine A protiv Šibenika branitelj naslova pobjednika Kupa Hrvatske za kadete Mornar izborio je polufinale bez pogrešnog koraka.

Medveščak - Jadran 8:4

Nakon rezerviranijeg nastupa u drugom kolu protiv Biograda (7:4) trener Hrvoje Bobanović nije krio zadovoljstvo igrom koju su obilježile čvrsta obrana, raspoloženi Marin Lozina na vratima i enigma za protivnike i treći susret uzastopce Rino Burić koji je s pet poslanih lopti iza leđa šibenskog golmana broj postignutih golova u tri utakmice na Poljudu podigao na 14.

Pobjeda protiv Šibenika ni u jednom trenutku nije došla u pitanje: od prve četvrtine koju su Splićani dobili 3:2 preko 4:2 na poluvremenu i 9:3 nakon treće četvrtine na koncu su slavili 11:5.

4.Primorje -19 0

Protivnici braniteljima naslova u polufinalu (u 19 sati) bit će Jadran. Gradski derbi jadranaši su izborili drugim mjestom u Skupini B, u trećem su kolu izgubili od Medveščaka (4:8).

Stopostotni medvjedi u polufinalu (u 20 sati) igraju protiv drugoplasirane momčadi Skupine A Juga koji nije dozvolio iznenađenje protiv fenjeraša Biograda (10:5).

U utakmicama za plasman od petog do osmog mjesta sastaju se Šibenik i Primorje (u 17 sati) i Biograd i Mladost (u 18).