Vodeni sportovi

Kadeti Mornara najbolji u Hrvatskoj

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.02.2011.

Kadeti splitskog Mornara u finalu su Kupa Hrvatske u Poljudu protiv Medveščaka vodili od prve do posljednje minute, od 3:0 nakon prve četvrtine preko 7:2 na poluvremenu do pobjede rezultatom 9:6.

MORNAR - MEDVEŠČAK 9:6 (3:0, 4:2, 2:3, 0:1)

Kup Hrvatske za kadete, finale
Split, Bazen na Poljudu
Suci: Nikola Curić (Dubrovnik) i Tomislav Vukasović (Dubrovnik)

MORNAR: Lozina, Dužević 1, Zović 2, Vrdoljak 1, Butić 1, Krolo, Petric 1, Pejković 2, Marović, Burić 1, Berković, Gilić, Petrović, Maleš. Trener: Hrvoje Bobanović

MEDVEŠČAK: Antolović, Grgić 1, Ramljak, Bolanča, Knežević, Mirt, Posavec 2, Lazić 1, Vegar 1, Vincek 1, Rakarić, Korolija, Pezer, Čukman. Trener: Tino Vegar

Igrač više: Mornar 1/5, Medveščak 2/6

Peterci: -

Trener Mornara Hrvoje Bobanović savršeno je posložio kockice i splitski klub bez izgubljene utakmice odveo do kraja u Kupu Hrvatske za kadete.

Marin Lozina, Antonio Dužević, Ivan Domagoj Zović, Dario Vrdoljak, Zvonimir Butić, Ivan Krolo, Andro Petric, Duje Pejković, Marino Marović, Rino Burić, Aldo Berković, Antonio Brizić, Marin Petrović, Marin Vrdoljak, Hrvoje Miletić, Nikola Punda, Josip Gilić i Marko Maleš nisu pokazali ni najmanju naznaku zamora materijala nakon iscrpljujućih 10:9 izborenih u produžecima u polufinalu protiv Jadrana i serijom od 3:0 u prvoj četvrtini praktički su odlučili finalni susret protiv Madveščaka.

Nakon četiri pobjede uzastopce (Mladost, Primorje, Jadran, Jug) Medvjedi ovog puta nisu pronašli dobitnu formulu: dali su sve od sebe i u drugom poluvremenu rezultat smanjili na pristojnih 6:9, ali šteta je učinjena u prvom dijelu koje je Mornar dobio 7:2.

Zagrepčanima na ponos kapetan Medveščaka Boris Posavec proglašen je najboljim igračem turnira, najbolji strijelac je mornarevac Burić (19), a najbolji golman jugaš Toni Jarak.

Jug je potopio Jadran za treće mjesto (14:6), peto je mjesto osvojila Mladost protiv Primorja (9:8), a sedmo Šibenik protiv Biograda (11:4).