Vodeni sportovi

Mornar i Medveščak za naslov

Maja Giljanović • nedjelja, 27.02.2011.

Krajnje neizvjesna bila su polufinala Kupa Hrvatske za kadete, a u finale su se probile dvije ekipe koje su od četvrtka kroz natjecanje u skupinama nanizala same pobjede. Mornar je 10:9 pobjedu u gradskom derbiju protiv Jadrana izborio u produžecima, a Medveščak je protiv Juga nakon tri četvrtine gubio 4:5 samo da bi u posljednjoj okrenuo na 7:6.

Finale Kupa Hrvatske za kadete u krajnje su neizvjesnim polufinalima izborili branitelji naslova Mornar i Medveščak.

MORNAR - JADRAN 10:9 (3:1, 2:2, 2:3, 1:2, 1:1, 1:0)

MORNAR: Lozina, Dužević 2, Zović 1, Vrdoljak, Butić, Krolo 3, Petrić, Pejković, Marović, Burić 4, Berković, Brizić, Petrović, Maleš. Trener: Hrvoje Bobanović

JADRAN: Bratim, Pitalo, Pinjušić 1, Štimac, Divković 2, Milić 2, Bušelić, Mijić, Tucak, Đerek 4, Marković, Ruščić, Bučević, Osibov. Trener: Željko Gusić

Igrač više: Mornar 4/7, Jadran 2/5

Peterci. Mornar 2/2, Jadran -

Mornar je bolje otvorio gradski derbi protiv Jadrana, u prvoj četvrtini odjurio na 3:0 i dobio je 3:1, a na poluvremenu je vodio 5:3. U drugom dijelu jadranaši su u obje četvrtine bili za gol bolji i izborili produžetke, a nakon što su i prve tri minute okončane neodlučenim rezultatom (9:9) otpor Jadrana na koncu je slomio Krolo.

MEDVEŠČAK - JUG 7:6 (0:1, 1:1, 3:3, 3:1)

MEDVEŠČAK: Antolović, Grgić, Ramljak 2, Bolanča, Knežević 2, Mirt, Posavec 1, Lazić, Vegar, Vincek 2, Rakarić, Korolija, Pezer, Čukman. Trener: Tino Vegar

JUG: Miloslavić, Dadić, Merčep 1, Čagalj, Crnčević 3, Karaman, Orlić, Pavličević 1, Režić, Šturica, Ljubić 1, Car, Jarak, Lakić. Trener: Maro Balić

Igrač više: Medveščak 1/6, Jug 2/6

Peterci: -

Medveščak protiv Juga nije morao u produžetke, ali i Zagrepčani su se potrošili. Igrači Mara Balića vodili su 1:0 nakon prve, 2:1 nakon druge i 5:4 nakon treće četvrtine, ali nisu izdržali. Medvjedi su niz od 9:4 protiv Mladosti, 6:3 protiv Primorja i 8:4 protiv Jadrana u natjecanju po skupinama produljili i na Jug i u četvrtoj četvrtini okrenuli na 7:6.

Primorje je do prve pobjede u Splitu stiglo protiv Šibenika (7:6) i izborilo utakmicu za peto mjesto protiv Mladosti koja je Biogradu zadala i peti poraz na Poljudu (7:3).