Ayew za preokret prvaka

Maja Giljanović • nedjelja, 27.02.2011.

Nancy je aktualnog prvaka držao u šaci, ali golovima dvostrukog strijelca Ayewa, od kojih je drugog 21-godišnji Ganac postigao tri minute prije kraja, Marseille je izborio tri boda. Pobijedio je i PSG, Parižanima je Toulouse objeručke pomogao i jedan od golova postigao sam u svoju mrežu.

Nancy na Marcel-Picotu prvaka nije pobijedio od 2006. godine, a nije ni u 25. kolu ovogodišnjeg prvenstva nakon što im se Marseille iz stiska izmigoljio tri minute prije kraja.

Domaćinu je vodstvo u 34. minuti osigurao Feret i navijačima otvorio apetit tim više što je OM prije četiri godine protiv Manchestera igrao u Ligi prvaka, ali sreća po Didiera Deschampsa da su Englezi u srijedu na Velodrome istrčali nezainteresirani i u igračima mu ostavili dovoljno ulja i za Nancy.

Vezane vijesti

Čovjekom preokreta pokazao se Andre Ayew, prvi gol 21-godišnji Ganac je postigao u prvoj minuti nadoknade, a za četvrtu ligašku pobjedu uzastopce i osmu utakmicu zaredom u svim natjecanjima bez poraza koja ih je dovela na bod iza vodećeg Rennesa Gregoriniju je zabio u 87. minuti.

Tri boda osvojili su i Parižani i to protiv momčadi koja ih je na Parku prinčeva pobijedila prošle dvije sezone i koju na svom terenu nisu slomili od 2005. godine, ali i Toulouse je u tom imao svoje prste.

Nakon vodstva Armanda u 28. minuti život PSG-u autogolom je u 38. minuti olakšao Gunino i tri boda su bila u džepu, Tabanou je u 62. minuti uspio samo smanjiti na 1:2 i PSG se Rennesu primakao na dva boda.

U posljednjoj utakmici kola Lille je zbog bolje gol-razlike vratio prvo mjesto ispred Rennesa. Lille je u vodstvo u 9. minuti svojim 17. golom sezone doveo Sow, a Lyon za koji je svih 90 minuta odradio Dejan Lovren bod je uzeo u 26. minuti preko Kallaströma.

U nastavku se rezultat nije mijenjao, a što je tako u prvom je redu zaslužan Landreau koji je u 80. minuti u jednoj akciji Lavova dvaput spasio, prvi put ispred Brianda i na odbijenu loptu ispred Gourcuffa.