Nema kruha za Lens

Maja Giljanović • subota, 26.02.2011.

Pobjedom protiv Lensa Vedrana Runje i Gregoryja Sertića Rennes je provizorno preuzeo prvo mjesto na tablici Le Championnata, a bivšem se hajdukovcu i 20-godišnjaku na posudbi iz Bordeauxa crno piše. Nije Sang et Or pobijedio još od 22. siječnja, bod na Parku prinčeva protiv PSG-a bio je samo bljesak, a petom utakmicom uzastopce bez pobjede zacementirani su na predzadnjoj poziciji.

Lens u Rennesu nije pobijedio od 2001. godine, u posljednjih sedam utakmica izgubili su pet puta, a u atmosferi koja vlada u i oko kluba - Vedran Runje se tako krajem prošle godine verbalno sukobio s navijačima i zaradio kaznu, a prošli je tjedan zbog fizičkog obračuna s Kangom Akaleom na treningu ponovno sankcioniran - iluzorno je bilo očekivati da će kod jednog od aspiranata za naslov večeras omastiti brk.

I nije. Togoanac koji je u Lensu do siječnja proveo dvije sezone u B i pet sezona u prvoj momčadi Razak Boukari Rennesu je prekrasnim golom osigurao vodstvo u 14. minuti, a nakon što je Runje svoju momčad sljedećih sat vremena držao na minimalnom zaostatku u 70. minuti loptu mu je iza leđa poslao i Montano.

Vezane vijesti

Rennes je ovom pobjedom provizorno preuzeo prvo mjesto na tablici bod ispred Lillea koji susret protiv Lyona igra sutra, a Lens za koji je posljednjih 20 minuta odigrao i Gregory Sertić tavori na predzadnjoj poziciji.

Pobijedili su i Nice koja je u drugom poluvremenu preko Coulibalyja u 55. i Mouniera u 85. minuti uzela bodove u Saint-Etienneu i Bordeaux golovima Diarre, Modestea iz jedanaesterca i Plašila protiv Auxerrea. Monaco je, pak, golovima Parka u 35. iz jedanaesterca i u 61. minuti protiv Caena vodio 2:0 samo da bi u posljednjih 20 minuta prosuo prednost (El-Arabi, Mollo), a bodove su podijelili i Arles-Avignon i Brest (1:1), Valenciennes i Lorient (0:0) i Sochaux i Montpellier (0:0).

Kolo su obilježila isključenja, Sorbona u Caenu (84.), Coquelina u Lorientu (51.), Ideyea u Sochauxu (17.) i Spahića u Montpellieru (62.).