Ninčević efikasan u remiju Füchsea

Mario Glasnović • ponedjeljak, 28.02.2011.

Zanimljiva utakmica igrala se između Füchsea i Flensburga. U susretu koji je završio remijem iskazao se Ivan Ninčević koji je postigao sedam golova. Denis Špoljarić, koji također brani boje Füchsea, isključen je 15 minuta prije kraja utakmice.

U susretima 23. kola njemačke Bundeslige snage su odmjerili trećeplasirani Füchse i Flensburg koji se nalazi na šestome mjestu. Utakmica je završila bez pobjednika, a konačan rezultat je bio 24:24. Ivan Ninčević postigao je sedam pogodaka na utakmici, dok je Denis Špoljarić u 45. minuti bio isključen.

U prvih 15 minuta utakmice oba protivnika bila su ravnopravna, no nakon toga gosti golovima Lase Hansena i Eggerta bježe na +3. Iako je domaći trener Sigurdsson pozvao time-out, gosti nisu dopustili pad u igri već su poveli s čak pet golova razlike. Do kraja poluvremena Füchse je ublažio prednost pa se na predah otišlo s 13:10 za Flensburg.

U nastavku su domaćini odigrali puno bolje, te su nakon 15 minuta igra dostigli prednost Flensburga. Sljedećih deset minuta igralo se vrlo uzbudljivo, a obje ekipe su bile efikasne u napadu. U 55. minuti Füchse je imao dva pogotka prednosti (24:22), no u posljednoj minuti gosti uspijevaju izjednačiti na konačnih 24:24.

U drugoj utakmici koja je odigrana u subotu, Wetzlar je u gostima svladao Lu.-Friesenheim rezultatom 36:33. Najbolji pojedinac susreta bio je gostujući igrač Lars Friedrich koji je postigao deset pogodaka.