Ninčević i Špoljarić slavili u gostima

Mario Glasnović • ponedjeljak, 07.03.2011.

Odigrane su još dvije utakmice 24. kola njemačke Bundeslige, u oba susreta uspješnije su bile gostujuće momčadi. Füchse Berlin naših Ninčevića i Špoljarića bio je bolji Grosswallstadta, a Magdeburg je slavio kod Lu.-Friesenheima.

Berlinski Füchse upisao je gostujuću pobjedu kod momčadi Grosswallstadta. Lisice su slavile s osam golova prednosti, konačan rezultat bio je 29:21. Utakmica je od prve minute išla u jednome smjeru. Gosti su prvu veću prednost napravili u petoj minuti kada su poveli s dva pogotka razlike. Do poluvremena se razlika udvostručila te se na odmor odlazi s rezultatom 14:10 za Füchse.

U prvih pet minuta drugoga dijela, Lisice s četiri uzastopna pogotka podižu prednost na +8. Do kraja susreta pobjeda gostiju nije bila upitna, Füchse je slavio s 29:21. Najbolji pojedinci bili su naš Ivan Ninčević koji je postigao sedam pogodaka, kao i njegov suigrač Christophersen. Za berlinsku momčad nastupio je i bivši hrvatski reprezentativac Denis Špoljarić.

Sedmoplasirani Magdeburg nastavlja sa dobrim igrama u ligi. Na gostovanju kod Lu.-Friesenheima upisali su dva boda najviše zahvaljujući najboljem strijelcu lige Robertu Webberu. Sjajni austrijski reprezentativac postigao je čak 11 golova u pobjedi Magdeburga, a konačan rezultat utakmice bio je 35:33. U redovima gostiju najprecizniji je bio Christian Dissinger sa devet pogodaka.

Dodajmo da su uz ove dvije utakmice odigrana još dva susreta koja ne ulaze u 24. kolo. U zaostaloj utakmici 23. kola bodove su podijelili Ahlen-Hamm i Lemgo, bilo je 28:28. U "izvanrednoj" utakmici 32. kola Göppingen našeg Dalibora Anušića slavio je kod kuće protiv Melsungena rezultatom 23:21.