Nexeu čelo tablice

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.03.2011.

Iako je u Poreču izvukao samo bod, Nexe je ipak prestigao Zagreb na tablici. Hrvatski prvak ima međutim dvije utakmice manje zbog obaveza u Ligi prvaka, pa je vodstvo Našičana samo trenutna situacija.

Medveščak se lako obračunao s Moslavinom koja je stigla u goste u Kutiju šibica. Prvi gol postigao je gostujući Jurić, no pala je zatim kutinska ekipa u stvaralačku krizu, dok su domaći bušili mrežu bez problema, i došli do 5:1 u petoj minuti. Tog se zaostatka rukometaši iz Kutine nikako više nisu stigli otarasiti, a u drugom su poluvremenu malo i izgubili volju, pa je Medveščak uz seriju od šest golova, po tri Didića i Tokića, došao do velikih 28:15. Povratka nakon toga više nije bilo.

U Dvorani Mladosti u Karlovcu gostovala je inače hrabra varaždinska ekipa, koja ovog puta nije uspjela doći do pozitivnog rezultata. Prvi je dio utakmice međutim protekao u vrlo dobroj igri Varteksa, koji nakon početnog egala ima i +4 (5:9). Nakon 7:10 (19.) su međutim Varaždinci stali na punih devet minuta, pa Karlovčani u seriji 7-2 odlaze na odmor s pozitivom od +1 (13:12).

U drugom poluvremenu su gostujući rukometaši dostigli i prestigli domaćine (16:17), no opet ima se javlja crna rupa od 41. do 47. minute, u kojoj su izgubili prednost i otišli u minus (22:18). Iz njega se više nisu uspjeli vratiti. Najbolji je igrač Karlovca bio Batinić (10/15), a vratar Bilušić imao je 13/36 obrana. Kod Varteks di Capria, Babić je za šest golova potrošio 15 lopti, dok je Balent branio na razini 13/44.

Pod vodstvom novog trenera Siscia je remizirala u Bjelovaru, iako se u prvom poluvremenu činilo da će bivša ekipa hrvatskog izbornika Slavka Goluže čak i pobijediti. Uz odličnog Špelića (7/9) Siščani su do 15. minute imali 4:8, a i na odmor su otišli s prednosti (9:12). U nastavak utakmice međutim bolje kreće domaća ekipa, koja je nakon 10 minuta izjednačila (17:17), a potom i povela 22:20. Sad je na Sisciji bilo da lovi priključak, a konačni je bod osvojio Baltić (4/6), pogotkom za 26:26.

U srazu ekipa sredine tablice u Dvorani strukovnih škola u Velikoj Gorici slavili su gosti, ekipa Dubrave. U prvom dijelu većinom vodi Gorica, dok je Dubrava, ponajviše zahvaljujući jako dobrom Gulsunu (7/10) dvaput imala vodstvo. U drugom poluvremenu vodstvo se izmjenjuje dok gosti nisu stigli na +3 (25:28, 58.) nakon čega se domaćini više nisu uspjeli dočepati (ni) boda.

Remi Poreča i Nexea bio je nemalo iznenađenje, jer je Nexe daleko bogatija ekipa nego njen nedjeljni domaćin. No, Našičanima Poreč očito ne leži, dvaput su do sada tamo gubili, i premda su se nadali prekinuti tu neugodnu tradiciju, momcima iskusnog Kasima Kamenice to nije uspjelo.

Za samo bod Nexea krivo je dobro poluvrijeme Poreča, i slabo gostiju, u kojem su domaći došli do +4 po isteku prvih 30 minuta. U završnici poluvremena su domaćini bili posebno uvjerljivi i okončali ga serijom 6-0 (tri gola Čorića, dva Tarabochije, jedan Gudića). U nastavku su se Našičani 'hrvali' s Porečanima do 23. gola i izjednačenja u 44. minuti, nakon čega se igra gol za gol sve do konačnog remija.

Split pak je iskoristio probleme u čakovečkom premijerligašu i pobijedio Međimurje s 38:31. Momčad iz Čakovca, inače četvrta na tablici, do sedme je minute gubila 7:3, no to je očito bilo dovoljno zvono za uzbunu momcima Željka Anića, koji su se tada pokrenuli i na odmor otišli u egalu (16:16). Domaća je momčad međutim dobro procijenila da Međimurci, iako imaju pojedinačnu kvalitetu, nemaju ono potrebno jedinstvo u ekipi, pa su dobrim startom u drugo poluvrijeme (serija 6-1 za 22:17) popločili put do pobjede. U 45. minuti su Splićani imali 30:22, što Međimurje više nije moglo dostići. Najbolji je kod domaćina bio Batinović (10/11), dok je Vukas na vratima 'skinuo' 13 lopti. Kod gostiju je najviše pogodaka dao Zubac (6), no za to mu je trebalo 12 šuteva. Kvesić je na međimurskim vratima obranio devet lopti.