Rennes pobjedom na prvo mjesto

Maj Gašparac • subota, 05.03.2011.

U danas odigranim susretima 26. kola francuskog prvenstva strijelci nisu bili raspoloženi, u sedam susreta postignuta su samo četiri pogotka. Kolo je obilježila pobjeda Rennesa koji se, zahvaljujući tri boda iz susreta protiv Montpelliera, probio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Nogometaši Rennesa slavili su na gostovanju kod Montpelliera rezultatom 1:0 i tom se pobjedom probili na prvo mjesto ljestvice, a tamo će i ostati ukoliko Lille ne upiše tri boda na gostovanju kod Marseillea. Pobjedonosni pogodak za momčad Rennesa postigao je Razak Boukari u 17. minuti susreta.

Na gostovanju kod Caena nogometaši Saint-Etiennea upisali su četvrti uzastopni poraz. Domaći nogometaši slavili su rezultatom 1:0. Iako su bili bolji tijekom cijelog susreta i stvorili mnogo izglednih prilika, domaći nogometaši pobjedu su izborili tek u sudačkoj nadoknadi vremena a strijelac jedinog pogotka bio je El Arabi.

Nogometaši Sochauxa slavili su na gostovanju kod Toulousea rezultatom 1:0. Utakmica nije obilovala zanimljivostima, pa se mogu izdvojiti tek dva bitna događaja; pobjedonosni pogodak Modiba Maige u 64. te isključenje vratara domaće momčadi, Mathieua Valverdea, u 90. minuti susreta.

Nogometaši Auxerrea svladali su na domaćem terenu Paris Saint-Germain rezultatom 1:0, a pobjedonosni pogodak postigao je Kamel Chafni u 86. minuti utakmice. Ovaj poraz težak je udarac za šampionske ambicije PSG- a jer se njegov zaostatak za vodećim Rennesom povećao na pet bodova razlike.

Susret Lorienta i Nancyja završen je bez pogodaka a obilježio ga je dobar nastup Lorientovog vratara Fabiena Audarda koji se istaknuo s par vrhunskih obrana. Sraz Nice i Lensa također je završen bez pogodaka, no utakmica nije bila nezanimljiva. Susret je obilovao prigodama sa svake strane, a iskazali su se vratari obje momčadi, Vedran Runje na vratima Lensa i David Ospina koji je uspješno branio gol Nice. Treći susret u kojemu nije bilo pogodaka onaj je Valenciennesa i Monaca, a bliži pobjedi bili su igrači Valencienessa, no nisu uspjeli iskoristiti niti jednu od brojnih prigoda za postizanje pogotka.