Lilleu derbi, Lyon uvjerljiv

Ante Pažanin • nedjelja, 06.03.2011.

U preostale tri utakmice 26. kola francuskog prvenstva vidjeli smo dvije gostujuće i jednu domaću pobjedu. U dvoboju s vrha ljestvice Lille je na Velodromeu pobijedio Marseille, Bordeaux je odnio pobjedu na gostovanju u Brestu, dok je Lyon bio nemilosrdan domaćin Arlesu.

U derbiju 26. kola francuske lige Lille je u gostima kod Olympique Marseillea ostvario vrlo važnu pobjedu i tako se vratio na vrh ljestvice. Dvoboj nije mogao bolje početi za Lille. Već u 10. minuti Hazard je sjajnim udarcem s 20-ak metara savladao vratara Marseillea Mandandu. Deset minuta nakon toga gosti su bili blizu povećanja vodstva kada je nakon kontranapada Sow u izglednoj poziciji pucao daleko iznad gola. Do kraja prvog dijela domaći igrači su pokušavali izjednačiti, no sve njihove pokušaje dobro je zaustavila obrana Lillea.

U drugom dijelu domaći nogometaši su tražili pogodak, a svoje su udarce isprobali Diawara i Brandao, no nisu bili precizni. Ipak sav njihov trud isplatio se u 60. minuti kada je nakon odbijanca mrežu Lillea preciznim udarcem zatresao Remy. Nakon toga Marseille je preuzeto inicijativu i dva je puta blizu pogotka bio Ayew, nakon udarca koji je obranio Landreau i udarca glavom koji je završio pokraj gola.

Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova do pobjede je u sudačkoj nadoknadi i praktički posljednjim trenucima utakmice došao Lille. Emerson je dobro ubacio s lijeve strane, a na pet metara od gola dobro se snašao Frau i lijepo vanjskim dijelom kopačke donio važna tri boda svojoj momčadi. Kao što smo već rekli Lille se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto dok je Marseille ostao na četvrtom s četiri boda zaostatka za vrhom.

Lyon je rutinerski s visokih 5:0 nadvisio posljednje plasiranih Arles i tako se probio na treće mjesto ostavši blizu vrhu ljestvice. Nakon početnog pritiska Lyona mrežu gostiju već je u 13. minuti zatresao Lisandro Lopez na asistenciju Brianda. Samo četiri minute kasnije već je bilo 2:0, ovaj put je Lisandro bio asistent, a Pjanić strijelac.

Do kraja prvog dijela Arles je napadao i imao dvije dobre prilike no rezultat se nije mijenjao. Početak drugog dijela ponovno je obilježio Lyon kada je nakon sedam minuta igre zabio i treći pogodak i to ponovno preko Lisandra.

Isti igrač svoju je sjajnu partiju okrunio hattrickom samo tri minute nakon toga, u 55. minuti, kada je na asistenciju Gombisa zabio za visokih 4:0. Konačni rezultat postavio je svojim pogotkom Bastos u sudačkoj nadoknadi i tako zaključio dobar dan za Lyon. Dejan Lovren odigrao je na mjestu stopera svih 90 minuta i u 72. minuti bio i u dobroj prilici kada je njegov udarac glavom zaustavio vratar Arlesa Plante.

U dvoboju sredine ljestvice Bordeaux je s 3:1 bio bolji na gostovanju kod Bresta. Nakon prvog dijela bez pogodaka prvi je poveo Bordeaux i to preko Wendela u 49. minuti. Na 2:0 za goste povećao je Plašil u 66. minuti. Dvije minute prije kraja Brest je preko Ferradja smanjio rezultat, no umjesto izjednačenja vidjeli smo još jedan pogodak gostujuće momčadi. U sudačkoj nadoknadi Diabate je potvrdio pobjedu svoje momčadi.

• Obrisan korisnik07.03.2011. u 13:29
    kako je lille zgazia marseille kod kuce u prvom poluvremenu. Moglo je bit vec 3:0. Danasnji podium je pravi al Ko ce biti prvak ne znam... Mozda Lyon jer je naj iskusniji. Gledajte prvi gol Bordeauxa ;-)