Zabok potvrdio četvrtu poziciju

Branko Barić • nedjelja, 13.03.2011.

Subotnjim susretima okončano je i posljednje kolo ovog dijela domaćeg prvenstva. Zabok je deklasiranjem Alkara riješio i posljednju nedoumicu oko putnika za Ligu za prvaka te pritom ostavio Dubrovčane bez mogućnosti da ove sezone odmjere snage s najboljim hrvatskim momčadima....

Zaboku je trebala pobjeda nad Alkarom kako bi osigurao ulazak u Ligu za prvaka, što je na koncu i ostvario na više nego uvjerljiv način. Pretpostavljalo se da Sinjani koji su već ranije osigurali plasman među četiri neće previše "gristi" za pobjedu, ali poraz od 28 razlike malo tko je očekivao. Gosti su se držali u utakmici tek prvu četvrtinu, koju su okončali s vodstvom 18:16, ali sve nakon toga bila je jednosmjerna ulica. Za konačnih 86:58 najzaslužniji u redovima domaćih bili su Lež s 19 poena i pet skokova te Peklarić sa 17 poena i pet skokova. Jedini donekle raspoložen kod Alkara bio je Modrić s 11 poena.

Dubrovniku je uz pobjedu protiv Trogira trebao i poraz Zaboka kako bi se dokopao četvrtog mjesta na tablici. Svoj dio posla uspješno su obavili, ali kako nisu na koncu dočekali kiks Zaboka, morat će se zadovoljiti Ligom za ostanak. U susretu koji je bio u egalu tri četvrtine presudila je serija 9-0 domaćih početkom četvrte, pa su na koncu Gospari susret priveli kraju u svoju korist rezultatom 85:73. Perić sa 16 i Blesić s 14 poena bili su najefikasniji kod pobjednika, dok je na drugoj strani Žitko ubacio 23 poena uz osam skokova.

Kvarner je pobjedom protiv Darde 81:70 okončao ovaj dio prvenstva u susretu koji će se ponajviše pamtiti po oproštaju kapetana Hrvoja Pervana od aktivnog igranja košarke. Riječanima je ovo deveta pobjeda u prvenstvu, što im je dostatno tek za odličnu startnu poziciju u Ligi za ostanak. Puljko s 18 poena i šest asistencija te Pehar s 16 poena i 12 skokova glavni su protagonisti kod domaćih, dok je na drugoj strani Baković ubacio 19 poena.

U dvoboju momčadi sa začelja ljestvice Svjetlost je uvjerljivo svladala Dubravu, što je ujedno i prva pobjeda trenera Brajkovića otkako je preuzeo klupu Brođana. Gosti su nakon prvih deset minuta vodili s dva poena prednosti, no već početkom druge četvrtine Svjetlost serijom 11-2 prelazi u vodstvo i ubrzo odlazi na dvoznamenkastu prednost. Na koncu treće četvrtine već je 20 razlike za domaće, pa je ostatak utakmice bio samo formalnost. U konačnih 91:78 Karlović je ugradio 31 poen, a pratio ga je Petković sa 16 poena. Dubravu je nosio Šarić s učinkom od 18 poena i deset skokova.