Crvena zvezda postavila imperativ Zadru

Edvard Burić • nedjelja, 13.03.2011.

Crvena zvezda je pobjedom 92:70 nad Union Olimpijom u 25. kolu NLB lige došla na korak do opstanka u regionalnom natjecanju te je tako pred Zadrane postavila vrlo težak zadatak.

Crvena zvezda je u beogradskom Pioniru pobijedila Union Olimpiju te na taj način došla do pobjede prednosti u odnosu na Zadar koji ima utakmicu manje (protiv Hemofarma na svom parketu), ali i lošiji međusobni omjer koji će biti relevantan u slučaju da Zadar i Zvezda na kraju natjecanja imaju jednak broj pobjeda, odnosno bodova.

Prevedeno, to znači da Zadar mora pobijediti u dvije utakmice koje su još pred njima (Hemofarm doma, Široki u gostima), ali i nadati se da će Crvena zvezda izgubiti u posljednjem kolu od Zagreba u Draženovom domu.

Beograđani su od početka utakmice pokazali Olimpiji da u ovoj utakmici neće moći do bodova. Dobili su prvu četvrtinu 26:12 i mirno vodili utakmicu do kraja. Slovenskom euroligašu nisu dozvolili niti jednog trenutka da ozbiljnije priprijeti i eventualno zakomplicira situaciju što se pobjednika tiče.

Do poluvremena je bilo 43:28, a nakon tri četvrtine domaći su otišli na okruglih +20 (73:53). Završilo je 92:70 za Crvenu zvezdu. Beograđane je predvodio Ricardo Marsh s 30 koševa, a pratio ga je Boris Bakić s 16 postignutih koševa. Kod Olimpije Gregory je ubacio 15, a odmah do njega bio je Ožbolt s 14 koševa.

Ljubljančani su ovim porazom ostali na 16 pobjeda, a sada imaju i devet poraza. Osigurali su nastup na završnom turniru četiri najbolja sastava NLB lige. S druge strane, Crvena zvezda ima osam pobjeda i 17 poraza te se nalazi na 13. mjestu.

• Obrisan korisnik14.03.2011. u 09:11
    Zadar je sam kriv za ovu situaciju (mislim uprava KK Zadra), ali nijedan hrvatski klub nije dobio Zvezdu u Beogradu!!! Iako, uvjeren sam da je Očimpija pustila Zvezdi, Pa ne može kandidat za prvo mjesto NLB lige i respektabilni eurpligaš izgubit s 22 razlike!!!
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 23:52
    Ajde ajde, sta se ljutite. Svi znaju da je Cibina pustila Zadar, a tek bi ih Siroki pustio i u zadnjem kolu. Ali sta vredi kad ih Hemofarm nece pustiti.
  • Obrisan korisnik13.03.2011. u 16:27