Milan pao na Siciliji

Ivana Spahija • subota, 19.03.2011.

Gostovanje na Siciliji nije prošlo dobro za Milan, koji je u susretu 30. kola Serie A upisao minimalni poraz od Palerma. Time su Rossoneri nakon remija s Barijem ostvarili drugi kiks za redom i Interu otvorili put prema smanjenju bodovnog zaostatka. U drugom susretu dana, Lazio je pogotkom Zaratea uzeo važne bodove Ceseni i ubacio se u konkurenciju za plasman u Ligu prvaka.

Neugodan niz od čak pet uzastopnih poraza, od kojih je najveći potop od Udinesea (0:7) u susretu 27. kola, nogometaši Palerma prekinuli su na najbolji mogući način, domaćim slavljem nad vodećom momčadi prvenstva. Sicilijanci su odigrali vrlo dobrih 90 minuta i zahvaljujući jednom, ali vrijednom pogotku uzeli su sva tri boda Milanu, koji na neugodnom gostovanju na Siciliji bez kažnjenog Ibrahimovića nije pokazao puno. Ovim porazom Rossoneri su ostali na 62 osvojena boda i Interu, koji ima utakmicu manje, pružili su lijepu priliku za smanjenje zaostatka na samo dva boda.

Domaćini su poveli iz prve prave prilike u susretu, igrala se deseta minuta kada je Goian nakon izvedenog udarca iz kuta iskoristio uspavanost gostujuće obrane i matirao Abbiatija za vodstvo Palerma od 1:0. Gosti su pokazivali da se Goian našao iza leđa njihove obrane, ali je sudac priznao pogodak. Dvije minute kasnije pokušao je uzvratiti Milan, Flamini je potražio vrata Palerma, a potom je Nesta zakasnio tu loptu pospremiti u mrežu.

Priliku za povećanje vodstva Palermo je propustio u 29. minuti kada je Pinilla gađao malo pokraj gola. Jednu od rijetkih prilika u prvom dijelu Milan je propustio u 33. minuti, Cassano je prošao domaću obranu, ali je loptu poslao pokraj gola. Deset minuta kasnije svoj je udarac isprobao i Pato, ali je na mjestu bio domaći vratar Sirigu.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Palerma, koji su krenuli po povećanje vodstva. Iličić je u 47. minuti izigrao crveno-crnu obranu, ali je njegov udarac uspio zaustaviti Abbiati. Dvije minute kasnije Palermo je zaprijetio preko Pinille, no i na tu loptu je odlično reagirao vratar Milana. Gosti su se vratima Palerma približili u 62. minuti, dobro je gađao Seedorf, još bolje reagirao Sirigu.

Vratar Palerma iskazao se i u 65. minuti obranivši odličan pokušaj Robinha. Tri minute kasnije ponovno je zaprijetio Brazilac, ali je i za tu loptu rješenje imao raspoloženi Sirigu. Novu priliku za izjednačenje Milan je propustio u 70. minuti, Gattuso je glavom potražio vrata Palerma, ali je ponovno spreman bio odlični Sirigu. Semafor se tako zaustavio na konačnih 1:0 za vrijednu pobjedu i sva tri boda Palermu, koji se uspeo na sedmo mjesto na ljestvici i ponovno se uključio u borbu za Europu.

Nogometaši Lazija uspješno su odradili domaći dvoboj s Cesenom, s minimalnih 1:0 uzeli su važna tri boda za ponovno približavanje samom vrhu ljestvice, trenutno su zasjeli na četvrto mjesto i za vodećim Milanom zaostaju osam bodova. Momčad našeg Igora Budana je na rimskom Olimpicu pala praktički bez ispaljenog metka, a naš nogometaš nije konkurirao za sastav. Cesena je nakon ovog poraza ostala na 17. mjestu, na rubu zone ispadanja.

Rimljani su utakmicu otvorili na najbolji mogući način, ranim pogotkom već u drugoj minuti. Mauri je odlično uposlio Zaratea, koji je pronašao put do mreže Antoniolija i time prekinuo tromjesečnu sušu bez pogodaka. Raspoloženi Argentinac je u 12. minuti Laziju mogao donijeti povećanje vodstva, ali je na njegov pokušaj ovaj put uspješno reagirao Antonioli.

Novu veliku priliku za drugi pogodak Lazio je propustio u 45. minuti, Zarate je dobro pronašao Hernanesa, čiji je pokušaj glavom uspio zaustaviti Antonioli. Domaćini su u jednakom ritmu otvorili i drugo poluvrijeme, sijevnulo je nekoliko dobrih šansi za povećanje vodstva, ali je mreža Antoniolija u drugom dijelu ostala netaknuta pa je Lazio i s minimalnih 1:0 uzeo puni plijen iz ovog dvoboja, trenutno se uspevši na četvrto mjesto na ljestvici.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 01:02
    Sve se meni čini da Milan osto je bez naslova Moraju dobit Intera Nada umre posljednja.....Novi Rozgin hit :)
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 00:53
    jesu prva ali ipak vidi se da Inter trenutno igra puno bolje
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 23:53
    Nije loše za prvenstvo što je Milan izgubio, al' napisati da su izgubili prvenstvo 8-9 kola prije kraja gdje su na prvom mjestu,gdje će i ostati neovisno u rezultatima najbližih pratitelja, je smiješno.