Inter uspješan, Juventus napokon slavi

Ivana Spahija • nedjelja, 20.03.2011.

Susreti 30. kola Serie A nisu ponudili previše iznenađenja, Inter je ostvario zacrtani cilj i zahvaljujući važnom pogotku Pazzinija svladao je Lecce te je došao na samo dva boda zaostatka za vodećim Milanom. Juventus je nakon niza kikseva uspio doći do pobjede nad slabašnom Bresciom i vratiti se u utrku za Europom, dok se Udinese slavljem nad Catanijom uspeo na treće mjesto i ozbiljno konkurira za plasman u Ligu prvaka...

Nogometaši Intera ostvarili su svoj cilj, iskoristili su kiks Milana u Palermu (1:0) i minimalnom pobjedom nad Lecceom došli su na samo dva boda zaostatka za gradskim rivalom. Inter je odigrao dobrih 90 minuta protiv Leccea u dvoboju koji nije pružio previše prilika za promjenu rezultata, ali mu je bio dovoljan i pogodak Giampaola Pazzinija za veliko slavlje i potpuno priključivanje u borbu za sam vrh.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz nekoliko dobrih akcija na obje strane. Prvu veliku priliku za vodstvo Inter je propustio već u petoj minuti kada je dobar pokušaj Sneijdera uspješno zaustavio gostujući vratar Rosati. Dvije minute kasnije uzvratili su i gosti, dobro je gađao Mesbah, ali je na visini zadatka bio Julio Cesar.

Lecce je do vodstva mogao doći u 17. minuti, ali je Corvia iz izgledne situacije loptu poslao malo pokraj gola. Tri minute kasnije bljesnula je prilika na suprotnoj strani, Sneijder je gađao s ruba prostora, Rosati je izišao s gola, ali je lopta prohujala pokraj vratnice. Domaćini su jednu od izglednijih prilika propustili i u 27. minuti kada je Rosati uspio odbiti solidan pokušaj raspoloženog Sneijdera.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Intera, koji su do pogotka mogli doći u 51. minuti, ali je Rosati odlično obranio opasan udarac Pazzinija. Ipak, Pazzini se za tu situaciju iskupio samo minutu kasnije, nakon dodavanja Pandeva pronašao je put do mreže Leccea za vodstvo Intera od 1:0. Nakon tog pogotka igra se prilično smirila, gosti su se pokušali približiti prostoru Intera, ali bez većeg uspjeha, pa se semafor zaustavio na konačnih 1:0 za veliko slavlje Intera i potpuno otvorenu borbu za naslov prvaka.

U dvoboju koji bi se mogao pokazati jednim od presudnih za plasman u Europu, bodove su rezultatom 2:2 podijelile Fiorentina i Roma. Obje momčadi nadaju se plasmanu u Europu iduće sezone, a trenutno je u boljoj poziciji Roma , koja se nalazi na šestom mjestu i još uvijek ima šanse ubaciti se u konkurenciju za plasman u Ligu prvaka. Fiorentina je dva puta imala prednost u dvoboju protiv Vukova, kojima je bod donio kapetan Francesco Totti. Romin Il capitano u ovom je susretu postigao jubilarni 200. pogodak u Serie A.

Utakmicu je bolje otvorila Roma, koja je u prvih desetak minuta napravila jak pritisak na obranu Viola. Menez je u osmoj minuti dobro pobjegao svojim čuvarima, ali je potom loše gađao pokraj gola. Unatoč uvodnom pritisku gostiju, prva je u vodstvo došla Fiorentina. Igrala se 21. minuta kada je Vargas odlično uposlio Mutua, koji je s lakoćom matirao Donija za vodstvo Viola od 1:0.

Radost domaćina potrajala je samo četiri minute, u 25. minuti dosuđena je najstroža kazna za Romu zbog prekršaja Comotta nad Riiseom, a Totti je sigurnim udarcem s bijele točke matirao Boruca i poravnao rezultat na 1:1. To je ujedno bio i jubilarni 200. pogodak legendarnog kapetana Rome. Mreža gostiju ponovno se zatresla u 34. minuti, Vargas je izveo udarac iz kuta, Mutu potražio vrata Donija, a lopta se od Gamberinija odbila u mrežu za novo vodstvo Viola od 2:1.

Tri minute kasnije domaćini su mogli doći i do trećeg pogotka, ali je Mutu pogodio gredu gola Rome. Novu priliku za povećanje vodstva Fiorentina je propustila u 50. minuti kada je Vargas pogodio gredu, a promašaji su Violama došli na naplatu u 52. minuti, Totti je po drugi put u susretu matirao Boruca i poravnao rezultat na 2:2. Domaćini su do nove prednosti mogli doći u 69. minuti, ali je Doni u dva navrata odlično reagirao na opasne pokušaje Vargasa. Utakmica je tako okončana remijem, s kojim nijedna momčad ne može biti potpuno zadovoljna.

Bolje dane napokon su dočekali nogometaši Juventusa, koji su nakon niza loših rezultata konačno uspjeli doći do pobjede. Stara dama je na svom Olimpicu rezultatom 2:1 svladala Bresciu i uzela vrlo važna tri boda za nastavak borbe za plasman u Europu. Juventus se ovom pobjedom uspeo na sedmo mjesto i za zonom Lige prvaka trenutno zaostaje velikih 11 bodova. Brescia je ovim porazom pala na 19. mjesto na ljestvici.

Juventus je priliku za vodstvo propustio već u prvoj minuti, Aquilani je udarcem izvana potražio vrata Brescie, a lopta je završila malo pokraj gola. Niti gosti nisu ostali bez pokušaja, Cordova je u 16. minuti odlično gađao iz slobodnog udarca, a vratnica je spasila Staru damu od primljenog pogotka. Juventus je do vodstva došao u 23. minuti, Matri je dobro dodao za Krasića, koji je s lakoćom matirao gostujućeg vratara Arcarija.

Ipak, niti primljeni pogodak nije pokolebao goste iz Brescie, koji su u 43. minuti došli do izjednačenja. Vass je ubacio loptu u sredinu, obrana Juventusa je zastala, a na pravom mjestu se našao Eder i pospremio loptu u mrežu poravnavši tako rezultat na 1:1. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini, koji su preko Krasića i Marchisija zaprijetili vratima Arcarija, ali bez većeg uspjeha. Ipak, pritisak se Juventusu isplatio u 68. minuti kada je Del Piero nakon solo akcije matirao nemoćnog Arcarija za novo vodstvo Juventusa od 2:1, što je bio i konačan rezultat ovog dvoboja.

Nogometaši Udinesea uspješno su nastavili kampanju borbe za plasman u Ligu prvaka, na svom su Friuliju rezultatom 2:0 svladali Cataniju i uzeli nova tri boda koja ih stavljaju na treće mjesto na ljestvici. Nogometaši Udinesea potpuno su dominirali tijekom svih 90 minuta, a do vodstva su došli u 22. minuti prekrasnim pogotkom Inlera. U 74. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine zbog prekršaja Sancheza nad Spollijem, a najstrožu je kaznu sigurno realizirao Di Natale za konačnih 2:0 i važno slavlje momčadi iz Udina.

Od ostalih susreta, novi podbačaj upisali su nogometaši posrnule Sampdorije, koji su kod kuće poraženi od Parme rezultatom 1:0. Blucerchiati su nakon ovog poraza pali na 16. mjesto na ljestvici, vrlo blizu zone ispadanja. Bodove su rezultatom 1:1 podijelile Bologna i Genoa, Bologna trenutno drži deseto, a Genoa 12. mjesto na ljestvici. Gostujuću pobjedu ostvarila je momčad Chieva, koja je s 2:1 svladala posljednji Bari i s nova tri boda našla se na 13. mjestu na ljestvici.

• soecc21.03.2011. u 11:57
    Ja ne zaboravljam. Baš sam napisao u prvom postu da nisu ni oni bez šansi.
    soecc
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 21:25
    Svi zaboravljate Udinese igraju najbolji nogomet trenutno danas su razvalili Cataniju takvu dominaciju nisam dugo vidio u talijanskoj seriiji a.
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 18:28
    Inter nakon derbija igra sa Chievom kući,pa gostuje Parmi,pa lazio kući,pa gostuje kod Cesene,pa dočekuje Fiorentinu,pa ga čeka najteže gostovanje nakon gradskog derbija a to je kod Napolia i zadnje kolo Cataniu kući!Interu se nakon Munchena,dosta toga otvara,mislim da tu šansu neće prokockati!!
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 18:26
    Nakon debija Milan gostuje kod Firenitine pa igra kući sa Sampdoriom,gostuju Bresci,pa onda Bologna kući,pa gostuje Romi,onda Cagliari kući i zadnje kolo gostuje u Udinama!