Rennes i Lyon dodatno usrećili Lille

Borna Rupnik • nedjelja, 20.03.2011.

Lille nije mogao poželjeti bolji rasplet subotnjih utakmica francuskog prvenstva. Pobijedio je Brest, a prvi pratitelji su mu međusobno remizirali...

Prvoplasirani Lille napravio je još jedan korak prema mogućem osvajanju naslovu prvaka Francuske. Gostovali su kod Bresta, a za sva tri boda trebao im je preokret.

U rezultatskom su se zaostatku našli u 18. minuti, kada je pogodio Lesoimier, no Gervinho je nakon lijepe akcije stigao poravnati nedugo prije odlaska na odmor. Početkom nastavka za konačnih 2:1 i vrijedno slavlje pogodio je ubojiti Senegalac Sow, prebacivši vratara Bresta.

A dodatni razlog za veselje u Lilleu su dobili remijem drugoplasiranog Rennesa i trećeplasiranog Lyona. Na Gerlandu je domaćin uz malo sreće poveo u 36. minuti preko Gomisa, a kada je Rennesov Montano nakon dvoboja s Lovrenom dobio crveni karton sredinom drugog poluvremena, činilo se da će Lyon sačuvati svoje vodstvo. Ipak, Rennes je s desetoricom na terenu poravnao tri minute prije kraja, a strijelac je glavom iz blizine bio Theophile-Catherine. Lovren je odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton.

Auxerre je s dva gola Jelena nadjačao Sochaux, dok je najuvjerljiviju pobjedu dana upisao Lens našeg Vedrana Runje, koji je stajao među vratnicama svoje momčadi. Akale, Roudet i Jemaa riješili su utakmicu u korist Lensa, pomogao je i autogol Marveauxa, a Bocalyjev se gol u porazu Montpelliera 4:1 pokazao tek počasnim.

Preostala su tri susreta završila podjelom bodova. Lorient i St. Etienne nisu pronašli put do mreža, Santander je doveo Toulouse u vodstvo protiv Nice koju je poraza spasio Ljuboja u posljednjim trenucima, nakon samo desetak minuta provedenih na terenu, a Valenciennes i Bordeaux odigrali su 2:2.

Danic je s dva gola usmjerio Valenciennes prema pobjeda, ali u 82. i 84. minuti za bod Bordeauxa pogađaju Jussie i Ciani.