Premiership, 30. kolo, 20.03.2011, 14:30 h
Sunderland 0:2 Liverpool
Liverpool

Kuyt i Suarez za pobjedu Liverpoola

Marin Vuković • nedjelja, 20.03.2011.

Liverpool polako, ali sigurno, uči pobjeđivati u gostima. Na Stadionu svjetla u prvoj su nedjeljnoj utakmici 30. kola pogocima Dirka Kuyta i Luisa Suareza došli do treće pobjede s posljednja četiri gostovanja.

U utakmici ne pretjerano bogatoj lijepim potezima i prilikama nogometaši Liverpoola svladali su Sunderland s 2:0 i održali na životu nadu da bi sljedeće godine mogli zaigrati u jednom od europskih natjecanja. Liga prvaka i dalje je u kategoriji znanstvene fantastike, no peto mjesto i Europska liga više se ne čine tako nedostižnim ciljem.

Redsi su poveli u 34. minuti utakmice iz prilično kontroverzne situacije i sumnjivog kaznenog udarca. Naime, sudac Kevin Friend dosudio je prekršaj Johna Mensaha na Jayju Spearingu izvan kaznenog prostora, no na intervenciju pomoćnog suca promijenio je odluku i pokazao na bijelu točku.

Ponovljene snimke pokazale su da je vjerojatno pogriješio uzevši u obzir mišljenje svoga pomoćnika, no Dirk Kuyt nije previše mario za to. Loptu je s 11 metara precizno smjestio iza leđa Simona Mignoleta.

Steve Bruce tako nakon prvih 45 minuta nije imao razloga za zadovoljstvo, jer je osim pogotka nakon sumnjive sudačke odluke ostao i bez dvojice prvotimaca. U razmaku od samo tri minute travnjak su zbog ozljeda napustili Sulley Muntari i Kieran Richardson.

Domaćin nije puno pokazao ni u nastavku utakmice. Liverpool je bez problema čuvao svoju mrežu nedirnutom, a onda u 77. minuti zadao konačan udarac. Ponovno je djelić svog talenta pokazao Luis Suarez i iz mrtvog kuta i nemoguće pozicije svladao Mignoleta za 2:0.

Ako je domaćin gajio kakvu-takvu nadu u povratak, ona je pala u vodu samo pet minuta kasnije, kada je kao posljednji igrač obrane Mensah srušio Suareza i dobio izravni crveni karton. Privođenje utakmice kraju za Liverpool je bila tek formalnost.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 21:24
    Ma bolje je da i ne idu u EL slijedeće godine, pokazali su ove sezone da ih to natjecanje ne zanima. Bezveze se umaraju igrači, bolje da se koncentriraju na premiership i probaju ga osvojit, a ako ne bar uigrat ekipu i biti među prva 4 da igraju LP, jer tamo zaslužuju biti. Drago mi je da je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 20:44
    da. mislim da je dobra momčad.još kad ozdravi gerard bit će još i bolje.ali definitivno bi trebali kupiti barem još 1 ili 2 kvalitetna veznjaka i jednog obrambenog.uskoro jamie neće bit...
  • IanZG20.03.2011. u 18:33
    Ma neka, može Liverpool bez Europe, ono što je važno jest da se pobjeđuju ovakve utakmice, vjerujem da se i ostali fanovi sjećaju koliko puta su se vraćali bez bodova protiv Sunderlanda, bilo je kontroverznih odluka sudaca, ali i dalje je Liverpool zasluženo slavio! I to bez ponajboljeg igrača, već... [više na forumu]
    IanZG
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 17:09
    Lani je i 6. išao u EL...
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 17:02
    ..u polufinalu FA cupa igraju Stoke protiv Boltona,što znači da će jedan od njih biti finalist i izboriti Europu..a Birmingham je več osvojio Carling cup..