Premiership, 30. kolo, 20.03.2011, 17:00 h
Chelsea 2:0 Manchester City
Manchester City

Luiz i Ramires potopili Manchester City

Marin Vuković • nedjelja, 20.03.2011.

Chelsea je u derbiju kola na Stamford Bridgeu zasluženo pobijedio Manchester City i preskočio ga na ljestvici Premier lige. Pogotke vrijedne trećeg mjesta postigli su brazilski novaci David Luiz i Ramires.

Po prvi put u svojoj otočkoj karijeri Carlo Ancelotti našao je recept za Manchester City, nogometaši Chelseaja su nakon puno muke u posljednjih desetak minuta slomili inače čvrstu obranu gostiju i pogocima Davida Luiza i Ramiresa došli do pobjede od 2:0.

Pobjeda je to koja ulijeva nadu simpatizerima londonskog kluba da bi na kraju sezone možda mogli i obraniti naslov prvaka, premda je o takvom raspletu prvenstva još previše rano pričati. Ancelottijeva momčad zasad može uživati u pobjedi koja im donosi treće mjesto i eventualan izravan plasman u skupine Lige prvaka.

Ancelotti je iznenadio navijače Chelseaja ostavivši na klupi i Didiera Drogbu i Nicolasa Anelku. U špicu napada zaigrao je rođendanski slavljenik Fernando Torres no i ovoga puta bio je daleko od prvijenca u plavom dresu.

S druge strane, City je bio prisiljen zaigrati bez glavnog napadačkog aduta Carlosa Teveza, koji se nije stigao oporaviti na vrijeme za derbi. Edin Džeko bio je usamljeni napadač Cityja i baš poput Torresa nije se posebno naigrao.

Prvo je poluvrijeme općenito obilježio slab i nepovezan nogomet, bez pravih prilika s jedne ili druge strane. Nešto većim posjedom lopte mogao se pohvaliti domaćin, no čvrsti obrambeni zid Cityja bez većih je problema zaustavljao sve pokušaje domaćina.

Sličan je bio i početak drugoga dijela, što je domaćeg stratega natjeralo na promjene u sastavu. U vrlo kratkom razmaku u igru je ubacio Drogbu, Anelku i Jurija Žirkova i već nekoliko minuta kasnije pobrao plodove. Drogba se nije upisao u strijelce, ali je ubacio loptu koju je u 78. minuti glavom u mrežu pospremio David Luiz.

Roberto Mancini je pokušao ubacivanjem Marija Balotellija i Adama Johnsona, no do kraja utakmice igrao je samo Chelsea. Napokon, u drugoj minuti sudačke nadoknade pobjedu domaćina potvrdio je Ramires sjajnim slalomom kroz Cityjevu statičnu obranu i smirenom realizacijom za 2:0.

• Obrisan korisnik21.03.2011. u 00:44
    Više se Chelseaju zasad isplatilo dovođenje Davida Luisa nego Torresa.Ali naravno još je možda i prerano za neke konkretne zaključke...
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 23:10
    David Luiz je cudo, igra kao da ima 100 utakmica u nogama
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 19:49
    Zaslužena pobjeda Chelseaja.
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 19:39
    A hvala bogu da je chelsea pobijedia ,samo zbog jednog razloga kako prvenstvo nebi još bilo rješeno
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 19:33
    uf koja tekma,puna žestine,visokog tempa,beskompromisnih uklizavnja.to je to.chelsea djeluje moćan u sredini,kao i u obrani nakon dugo vremena,samo da još napadači prorade na realizaciji i eto ga.pretpostavljam da će ligu osvojitit manu,ali u LP će biti jako napeto.