Međimurje 33:31 Arena Jadrograd
Arena Jadrograd

Međimurci upisali bodove

Ivana Strahija • nedjelja, 20.03.2011.

Rukometaši Međimurja uspjeli su doći do pobjede nad Arenom, iako je klupska uprava i dalje u ogromnim problemima, a igrači su u teškoj besparici i razočarani lažnim obećanjima. Usprkos tome, trude se trenirati i igrati kao da je sve u redu, jer ne žele da im propadne dobra priprema i visoka pozicija na tablici.

Međimurje – Arena Jadrograd 33:31 (13:12)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 150
Suci: Barle, Vučić (Zagreb)

Međimurje: Kovačević, Kvesić, Zubac 1, Čužić 6, Varga 3, Jeftić 5, Krajner 6, Delić 3, Zadravec, Malović 3, Paponja 1, Petek, Marcijuš, Martinjak, Herman 5, Marčec

Arena Jadrograd: Gračić, Popović, Rajić, Rešeta, Gruičić 11, Rožman 2, A. Bašić 1, Bonić, Baršičić, Tomašev 7, Špac 3, Jukan, Jurić, M. Bašić 6, Badurina, Jovanović

Sedmerci: Međimurje 1/2, Arena 2/3
Isključenja: Međimurje 16 minuta, Arena 6 minuta

U utakmicu Međimurje kreće nesigurno, a gosti iz Pule znali su naplatiti neiskorišteni penal Delića i povesti 1:2. Tek u sedmoj minuti Jeftić postiže gol za izjednačenje 3:3, a potom uz dobar blok Varge Međimurci u kontranapadu dižu na 4:3. Poslije toga samo su domaći povećavali prednost, uz vrlo dobru igru i bez tehničkih pogrešaka, te stižu do 10:5 u 18. minuti.

Međutim, Puljani mijenjaju vratara, umjesto Gračića ulazi Popović i sreća se gostiju odmah mijenja. Za ti pogotka gostima su trebale dvije minute, pa su u 20. na 10:8. Do kraja poluvremena uspjeli su smanjiti na svega -1. Pomoglo je i to što u posljednjih šest minuta prvog dijela domaćini postižu svega jedan gol, a prvih 30 minuta završava s 13:12.

U drugi dio utakmice Puljani kreću jako dobro, u prvom napadu izjednačuju, a potom Gruičić zabija za vodstvo 13:14. Gosti potom odlaze i na 16:18, što je domaćem treneru bio znak da treba promijeniti vratara, a to je odmah donijelo poboljšanje domaćima, koji u dva napada izjednačuju na 18:18 u 37. minuti. Nakon još jedne izmjene vodstva međimurski rukometaši uspjeli su se i odvojiti (26:23 u 47. minuti), iako su redom bili isključeni Zadravec, Delić i Krajner. No, obrana je domaćih bila granitna i rukometaši Arene ne uspijevaju zabijati lake golove.

Sama je završnica bila napeta, uz dodatna domaća isključenja (Čužić i Krajner), ali gosti iz Pule nisu uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist.

Trener Međimurja Željko Anić je nakon utakmice vrlo kratko komentirao igru: "Nije lako igrati pod ručnom, ali moram momcima čestitati na volji i želji, a činjenica je da ovo nije lijepi rukomet, no bodovi su tu. Imali smo grešaka ali ih ja ne želim vidjeti, jer momci žive u katastrofalnim uvjetima." Okrenuo se potom problemima: "Trebali bismo dobiti četiri boda s obzirom na to u kakvim uvjetima radimo. Mi čak ni vodu koja košta pet kuna nemamo. Pare nisu problem, jer para nema. S time smo se pomirili u četvrtak, pa smo nakon toga trenirali tako da smo davali sve od sebe. Kad biste promatrali izvana, kako radi struka i igrači, pomislili biste da je sve savršeno, tako se dobro slažemo. No, mi smo u stvari nemoćni. Do kraja prvenstva od nas navijači mogu očekivati borbu, ali rezultat ne možemo garantirati."

Poraženu stranu predstavljao je najbolji strijelac Gruičić (11), koji je rekao: "Žao nam je, nismo uspjeli, moramo čestitati domaćinu. Mi samo želimo izboriti opstanak, a za to su nam najvažnije domaće utakmice."