RK Zagreb
RK Zagreb 32:23 Karlovac

CO Zagreb upisao još jednu pobjedu

Ivan Trebotić • srijeda, 23.03.2011.

CO Zagreb i Karlovac odigrali su zaostalu utakmicu 21. kola koju su Zagrepčani rutinerski odradili i upisali još jednu pobjedu. Solidnu utakmicu pružili su i rukometaši Karlovca, pobijeđeni na kraju ipak podnošljivom razlikom...

CO Zagreb je počeo sa vjerojatno najboljom mogućom postavom u ovom trenutku, nedostajali su Tonči Valčić i Ivano Balić koji su ozlijeđeni. Iako je trener Zagrebaša I. Obrvan htio maksimalnu ozbiljnost od početka utakmice, njegovi igrači su počeli nervozno, s par tehnički grešaka i promašenih šuteva prvenstveno Jakova Gojuna (4/9).

Karlovčani su to iskoristili i držali priključak zahvaljujući golovima Marka Štrucelja (4/5) i Nikole Raiča (4/6). U 13. minuti Karlovčani dolaze prvi, ali i posljednji put u utakmici, do vodstva. Pogodak za 6:7 postigla je mlada nada Karlovca Stipe Mandalinić (4/11) koji je bio raspoložen za igru, ali ne i efikasan.

Gojun u 21. minuti postiže pogodak za 11:8 nakon kojeg obje ekipe nisu dale gol čak četiri minute. Trener Karlovca zove timeout koji rezultira golom Obranovića za smanjenje vodstva na dva razlike. Nakon tog gola Zagrebaši se bude i ubacuju u veću brzinu. Šego je proradio na vratima i obranio 12 lopti (2 sedmerca) uz visoki postatak obrana od čak 46 posto. S obranama Šege došle su kontre Štrleka koji je bio najbolji s osam golova iz 12 pokušaja. Asistencijom Gojuna za Špilera u 30. minuti CO Zagreb se odvaja na 16:9 i tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme Obrvan je rotirao momčad. Ušli su Luka Stepančić umjesto solidnog Kopljara (2/3 i dvije asistencije), Ivan Pešić umjesto odličnog Šege i nešto kasnije Jerko Matulić i MarinoMarić. Zagreb je nastavio u ozbiljnom tonu, ne dopustivši Karlovčanima ikakvu šansu za približavanje.

Poluvrijeme je otvorio Gojun sa svojim pogotkom popravivši nizak postotak šuta s početka utakmice. Špiler i Štrlek su nastavili povećavati prednost, dok je kod gostiju efikasan bio Dominik Smojver (3/3 i asistencija). Dobar dio minutaže je odlično iskoristio i Luka Stepančić sa šest pogodaka iz sedam pokušaja. U 56. minuti Marino Marić (3/4) povisuje na najvećih 30:19 da bi na kraju Smojver smanjio na konačnih 32:23 za CO Zagreb.

• Obrisan korisnik24.03.2011. u 11:26
    Piše u članku "Kopljar solidan 2/3,solidno, dvije asistencije. drugo poluvrijeme Luka Stepančić." ništa dalje. Ako smo stalno kod Kopljara evo kako stvari stoje: Kopljar 2/3 min. 3 i min 28, Stepančić 6/7 , min 44,42,45,47,52,55. Protiv Karlovačke banke, 11. mjesto