Poreč još jednom iznenadio

Ivan Trebotić • ponedjeljak, 21.03.2011.

Poreč je slavio u Sisku, kod bivše ekipe hrvatskog izbornika Slavka Goluže, te tako potvrdio da remi protiv Nexea nije bio tolika slučajnost.

Susret između Bjelovara i Buzeta se pokazao kao pun pogodak za prijenos na HRT-u. Od početka utakmice rukometaši oba kluba ponudili su atraktivan i brz rukomet. Ekipe su igrale duboke 3-2-1 obrane s brzim izlascima u kontre i polukontre. Brzopletost i pokoja obrana golmana Petrića (ukupno 11 obrana) i Grgića (ukupno 7 obrana) bili su glavni razlog što su do osme minute pala samo tri gola. Buzećani su odmah pokazali da imaju namjeru odnijeti bod(ove) iz Bjelovara te su držali minimalno vodstvo sve do 20. minute kada domaćin prvi put dolazi u vodstvo, pogotkom Josipa Vidovića iz kontre. U nedjelju šut nije išao novopečenog bundesligaša, od iduće sezone, Marija Vuglača, ali je izborio nekoliko sedmeraca.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:14 da bi početkom drugog poluvremena gosti poveli sa dva gola razlike. Najveću prednost gosti su imali u 45. minuti kada su poveli golom M. Vidovića 21:18. Do kraja utakmice bilo je dosta nervoze u obje ekipe što je rezultiralo tehničkim greškama i brzim šutevima. Vodstvo se izmjenjivalo da bi na kraju domaćin ipak odnio pobjedu 24:23, koja je vrlo lako mogla pripasti i gostima, da su imali više raspoloženih igrača poput Šunjića(9/12 i asistencija) i Gašpara (4/9). Kod domaćina su za pobjedu bili najzaslužniji vanjski igrači Sršen (6/10 i asistencija), Vidović (5/5 i 2 asistencije) i lijevo krilo Natko Merhar (5/5).

Derbi nedjeljnih utakmica se odigrao u Sisku između Siscije i Poreča. Domaćini su odmah poveli 4:1 i održavali vodstvo, većinom preko Džone (5/10 i asistencija), do 25. minute kada je na sefamoru svjetlilo 13:13. Od tog trenutka gosti su bolji i rade seriju 4-0 preko raspoloženog Vujića te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 14:18.

Porečani su pobjedom u Sisku htjeli potvrditi bod iz susreta s Nexeom. Poreč je stoga nastavio održavati vodstvo, a domaćini su najbliže bili u 40. minuti pogotkom Mate Svaline (6/10 i asistencija) za rezultat 20:21. Ipak, gosti su opasno živjeli zadnjih par minuta. Vratili su se Siščani u utakmicu pogotkom N. Špelića i smanjili na minimalnih 29:30. No, to je bilo sve od domaćina koje su dotukli dva pogotka Tarabochie (6/9 i dvi asistencije) i S. Vujića (9/13 i asistencija) za konačni rezultat 30:33. Kod domaćih su se još istakli Mario Bjeliš (4/5 i asistencija) i Tomislav Nuić (5/7), a kod gostiju efikasni V. Mataija (9/11) i golman Tomislav Sladoljev (12 obrana).

U trećoj nedjeljnoj utakmici sastali su se Dubrava i Zamet. Dubrava je nakon prošlog kola i pobjede u gostima protiv Gorice htjela osvojiti još dva boda. Bodovi su toj momčadi važni za ostanak u gornjem domu tablice, što daje neku sigurnost i mir od ispadanja, iako je samo nekoliko bodova razlike od zone ispadanja. Početak je pripao domaćinima koji su ostvarili minimalnu prednost i održavali je do kraja prvog poluvremena kada tu prednost preuzima Zamet.

Bila je to zanimljiva utakmica sa dosta golova i neizvjesna do 47. minute kada se rezultat značajnije promijenio u korist domaćina 24:21. Do kraja utakmice prednost je rasla do konačnih 35:27. Najbolji kod domaćina su bili Šimo Zirdum (8/12 i dvije asistencije), najefikasniji je bio Andro Vladušić (7/7) i izvrsni golman Igor Totić (18 obrana), a kod gostiju lijevo krilo Mateo Hrvatin (8/8 i asistencija), srednji Bojan Lončarić(6/11 i asistencija) te golman Ivan Stevanović (12 obrana).

Posljednju utakmicu odigrali su Varteks Di Caprio i Medvšćak NFD. Varteks je slavio, što je bilo i očekivano protiv ekipe koja se bori za opstanak, i to rezultatom 36:29. Držali su se Zagrepčani do zadnjih desetak minuta prvog poluvremena, većinom preko Tina Kontreca (10/11) koji je bio njihov najbolji igrač uz Antu Tokića (4/5) koji je također odigrao solidnu utakmicu na desnom krilu. Od 20. minute prednost gostiju je samo rasla do konačnih +7 za nova dva boda i miran san. Kod domaćih su se istakli Dalibor Jagačić (6/6), Sebastijan Vincek (7/11) i na vratima Tomislav Balent s 12 obrana.