Raštane izgubile u Opuzenu

Josip Tolić • ponedjeljak, 21.03.2011.

U 21. kolu Treće HNL Jug odigrano je nekoliko zanimljivih dvoboja. Vodeće Raštane u derbiju kola pretrpjele su tek drugi poraz u sezoni od drugoplasiranog Neretvanca, Omišani su sigurno svladali Goškovce, a četvrtoplasirani Velebit osvojio je tek bod kod posljednje Mladosti.

Najzanimljiviju utakmicu proteklog vikenda u 3. HNL Jug u Opuzenu su odigrali domaći Neretvanac i vodeće Raštane. U prvom se poluvremenu, po hladnom vremenu, igralo bez ritma, uz puno prekida. Gol kapetana Raštana Gorana Burčula u 70. minuti probudio je domaćine koji su ubrzo izjednačili golom Batinovića, a zatim postigli pobjedonosni pogodak preko Jerkovića devet minuta prije kraja. Ovom pobjedom Opuzenci su smanjili zaostatak za Raštanama na devet bodova.

Trećeplasirana momčad prvenstva Omiš rutinirano je svladao 14. GOŠK s 3:1. Mrežu gostiju načeo je Marko Jordan u 25. minuti, a već pet minuta kasnije Omišani udvostručuju vodstvo iz kaznenog udarca; strijelac je bio Žilić. Svaku dvojbu oko pobjednika riješio je Delić u 53', a počasni gol za Dubrovčane postigao je Caput pred sam kraj dvoboja.

Dvoboj momčadi iz sredine ljestvice, Primorca i Jadrana (LP) pripao je Pločanima pogotkom u dramatičnoj završnici. Borbenu utakmicu ove dvije ekipe riješio je Danijel Babić u 86. minuti, dignuvši tako svoj sastav do gornje polovice ljestvice i osmog mjesta.

Do ovog kola trećeplasirani Velebit nije uspio pobijediti na gostovanju u Prološcu. Štoviše, morao se izboriti i za taj jedan bod nakon što su domaćini, ohrabreni isključenjem gostujućeg igrača Radeljića u 58. minuti, poveli preko zamjene Ante Paradžika u 73'. Spas Benkovčanima donio je Bulat u 82. minuti, no remi njegovoj ekipi nije puno značio budući da je, uslijed pobjede Omiša, ona pala na četvrto mjesto.

Od ostalih dvoboja izdvojimo još jedan ogled ekipa sa sredine ljestvice, gdje je Dinara slavila protiv Zagore s 2:0 pogocima mladog Josipa Maleša i Boška Peraice, a gosti su utakmicu završili s desetoricom. Istim rezultatom slavili su igrači Jadrana (KS) protiv Zmaja s Blata, a precizni su bili Katić i Kapitanović, kao i makarski Zmaj protiv Primorca 1929 (Mataga 45', Selak 60').

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Klisu, gdje su snage odmjerili Uskok i Konavljanin.