Nedovoljno 16 poena i 15 skokova Bagarića

Ante Zovko • nedjelja, 27.03.2011.

Velika partija Dalibora Bagarića nije bila dovoljna njegovu Maroussiju da uzme pobjedu protiv izravnog konkurenta za treću poziciju.

Grčko košarkaško prvenstvo u 22. je kolu ponudilo derbi trećeg PAOK-a i četvrtog Maroussija. Domaćin je bio bolji, 75:72, i odvojio se na trećoj poziciji ispred kluba Dalibora Bagarića.

Hrvatski centar pružio je sjajnu utakmicu i za 38 minuta zabilježio 16 poena i 15 skokova, a iako je imao i raspoloženog suigrača Denisa Clementea (16 poena), domaći su slavili u samoj završnici okrenuvši vodstvo Maroussija.

U zadnjoj četvrtini Maroussi je poveo serijom 14:4, ali je PAOK, za kojeg je Todor Gečevski imao 19 poena, uzvratio s 13:0 i potopio gostujuće nade.

Aris hrvatskog trenera Slobodana Subotića pobjedom kod Iraklisa (86:70) izjednačio se na šestoj poziciji s Kolosossom i Kavalom. Samu utakmicu obilježio je prekid na kraju prve četvrtine zbog divljanja domaćih navijača.

Dvorana je ispražnjena, a nakon što je susret nastavljen nekih sat vremena kasnije, Aris je "potegao" u drugom poluvremenu i poveo s više od 15 razlike koju je do kraja rutinski i održao.