Vodeni sportovi

Dubrovačka lekcija Žapcima

Tea Lokas • subota, 02.04.2011.

Jug je u polufinalnoj utakmici Triglav Jadranske vaterpolo lige svladao momčad Mladosti i plasirao se u nedjeljno finale u kojem će igrati s pobjednikom susreta Primorje - Jadran HN. Riječka publika bila je svjedok dominantnoj predstavi koju su pružili Dubrovčani i razočaravajućoj partiji Mladosti...

Mladost - Jug CO 8:12 (0:2, 3:5, 2:2, 3:3)

Polufinale JVL
Rijeka, Bazen na Kantridi

Mladost: Pavić 10 obrana, Marcelić, Vukičević, Perić, Bukić, Petković 2, Pavičić, Udovičić 3, Brlečić, Karač 1, Muslim, Hinić, Buljubašić 1, Lončar 1. Trener: Emil Nikolić.

Vezane vijesti

Jug CO: Nižić 10 obrana, Vranješ 1, Sutić 1, S. Sukno 4, Joković 1, Seman 1, Marković, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Šutalo, Ivanković. Trener: Elvis Fatović.

Igrač više: Mladost 2/14, Jug 7/13
Peterci: Mladost 1/1, Jug 0
Suci: Nenad Periš (Split) i Andrej Franulović (Rijeka)

Final Four Jadranske lige ove je godine u Rijeci ugostio nadmoćne i kompletne Jugaše koji kao da su tempirali formu za ovaj dio vaterpolske sezone. Nedostajao im je samo Vićan, ali s vratarom poput Nižića ni to se ne može svrstati pod problem. S druge strane došli su Mladostaši kojima nedostaje velik broj igrača, ali koji ove godine nisu izgubili protiv svojih vječnih rivala s juga.

U prvoj četvrtini odmah je Jug dao na znanje Mladosti tko će kontrolirati tijek utakmice. Pogocima Bušlje i Semana Gospari su poveli 2:0 i tim rezultatom ušlo se u sljedećih osam minuta susreta.

Prvi pogodak za Mladost postigao je u nastavku Frano Karač, ali odmah je na 3:1 povisio Jugov igrač i jedna od najjačih karika u hrvatskoj reprezentaciji - Sandro Sukno. Buljubašić je ubacio drugi pogodak za Zagrepčane, nekoliko sekundi prije prvijenca Mara Jokovića za 4:2 u korist dubrovačke momčadi.

Mladost se u tim trenucima promašajima dovodi do situacije da nije iskoristila nijednog igrača više (od šest) kojeg im je momčad Juga ponudila. Sukno i dalje predvodi svoju momčad te izvrsnom "bombom" iz zraka probija zid vratara Mladosti i zabija za 5:2. Do kraja poluvremena ubacio je još jednom (za 6:2), nakon čega je uslijedio prvi pogodak Udovičića na utakmici te zaključnih 7:3 u izvedbi kapetana Juga Nikše Dobuda.

Na poluvremenu se statistika za Žapce još više srozala. Sedam neiskorištenih igrača više, dok Jug s druge strane ima odličan učinak od 4/6 u tom segmentu.

U trećoj četvrtini sve što je Jug trebao napraviti je zadržati hladnu glavu i prednost dotad stečenu. Tako je i bilo. Nikolićevi crteži s poluvremena nisu puno pomogli Mladostašima da dostignu razigrane Dubrovčane pa je pred posljednjih osam minuta rezultat na semaforu pokazivao 9:5.

Obradović je stavio točku na i izvrsno izrađenoj akciji Jugaša i povisio rezultat na teško dostižnih 10:5. Petković je umanjio na 10:6, ali odmah potom zaradio je isključenje nakon kojeg se više nije vratio. Zaredali su se naizmjenični pogoci dviju polufinalnih momčadi nakon kojih je rezultat iznosio 12:8, a finalist više nije bio nepoznanica.

Sandro Sukno ponovno je pokazao svoju kvalitetu ubacivši najveći broj pogodaka u susretu (četiri), dok je za Mladost stvari pokušao popraviti Vanja Udovičić s postignuta tri pogotka.

Druga utakmica polufinala, između Primorja i Jadrana iz Herceg Novog, igra se u 20 sati.