Hat trick Cavanija za drugo mjesto Napolija

Ivana Spahija • nedjelja, 03.04.2011.

Susreti 31. kola Serie A ponudili su ponešto iznenađenja, Napoli je u "ljepotici dana" preokretom uzeo bodove Laziju i došao na tri boda zaostatka za vodećim Milanom. Priliku za približavanje vrhu nije iskoristila momčad Udinesea, koja je iznenađujuće poražena u gostima kod Leccea. Sicilijanski derbi, ogled Catanije i Palerma, bio je prilično jednosmjeran, Catania je deklasirala nemoćnog rivala iz Palerma.

Pravi triler vidjeli su gledatelji na napuljskom stadionu San Paolo, gdje je Napoli rezultatom 4:3 uzeo vrijedna tri boda Laziju. U izravnom ogledu momčadi koje pretendiraju za plasman u Ligu prvaka, s(p)retnija je bila momčad Napolija, koja je dva puta dostizala zaostatak u pogocima i u konačnici slavila pobjedu zahvaljujući odličnom Edinsonu Cavaniju. S tri vrlo vrijedna boda momčad Waltera Mazzarrija uspela se na drugo mjesto i za vodećim Milanom zaostaje tri boda.

Nakon prilično izjednačenog početka utakmice, prvi su do pogotka došli nogometaši Lazija. Igrala se 29. minuta kada je Mauri nakon solo akcije pronašao put do mreže De Sanctisa za vodstvo Rimljana od 1:0. Četiri minute kasnije Mauri je Nebesko plavima mogao donijeti povećanje vodstva, ali je nakon odlične asistencije Brocchija gađao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dobre igre gostiju iz Rima, koji su u 57. minuti došli do drugog pogotka. Slobodan udarac izveo je Garrido, a Dias je loptu skrenuo u mrežu Napolija za vodstvo Lazija od 2:0. Činilo se kako momčad Edoarda Reje ima sva tri boda u rukama, no tada se konačno probudio i Napoli, koji je u 60. minuti došao do pogotka. Dossena je slobodan udarac Lavezzija skrenuo u mrežu Muslere i smanjio vodstvo gostiju na 2:1.

Dvije minute kasnije ponovno su se tresle tribine na San Paolu, Maggio je glavom dodao za Cavanija, koji je iz blizine loptu nepogrešivo poslao u mrežu Lazija i poravnao rezultat na 2:2. No, radost domaćih navijača nije potrajala dugo. U 68. minuti ponovno se tresla mreža Napolija, pokušaj Zaratea uspio je odbiti De Sanctis, ali je odbijenu loptu Aronica pospremio u vlastitu mrežu za novo vodstvo Lazija od 3:2.

Ni to nije bilo sve što su momčadi imali za ponuditi na San Paolu, Cavani je pogotkom s bijele točke u 82. minuti poravnao rezultat na 3:3, a potom je minutu prije kraja po treći put u susretu pronašao put do mreže Muslere za svoj hat trick i konačnu, možda i najvrjedniju pobjedu Napolija i nova tri boda koja ga stavljaju odmah za vrat Milanu, na drugo mjesto na ljestvici. Lazio je nakon ovog poraza ostao na petom mjestu i za vodećim Milanom zaostaje 11 bodova.

Nogometaši Udinesea upisali su neočekivani kiks u gostima kod Leccea, umjesto da iskoriste priliku i uzmu tri boda koja bi ih održala u igri za sam vrh, Zebre su rezultatom 2:0 upisale poraz koji ih je udaljio od samog vrha. Udinese je i nakon ovog poraza ostao na četvrtom mjestu, u zoni Lige prvaka, ali mu s dva boda zaostatka prijeti Lazio, dok je Lecceu pobjeda donijela bijeg iz zone ispadanja i trenutni uspon na 17. mjesto na ljestvici.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali s nekoliko dobrih prilika s obje strane. Lecce je do vodstva mogao doći u 12. minuti, ali je gostujući vratar Handanovič odlično reagirao na dobar pokušaj Bertolaccija. Bez prilike nisu ostali ni gosti iz Udina, pokušaj Di Natalea iz 37. minute uspio je raščistiti domaći branič Fabiano, a samo minutu kasnije Sanchez je pogodio vratnicu gola Leccea.

Šok za Udinese uslijedio je u 48. minuti susreta, loptu je nakon gužve u prostoru gostiju prihvatio Bertolacci i matirao Handanoviča za vodstvo Leccea od 1:0. Samo tri minute kasnije Udinese je mogao doći do izjednačenja, ali je Abdi pogodio gredu gola domaćina. Novi hladan tuš za goste dogodio se u 65. minuti susreta, Jeda je dobro pronašao Bertolaccija, koji je po drugi put u susretu pronašao put do mreže Handanoviča za veliko vodstvo Leccea od 2:0, što je bilo i konačno rješenje ovog dvoboja.

Sicilijanski derbi, ogled Catanije i Palerma, koji je zbog kiše derbija u ovom kolu pomalo pao u drugi plan, ali je uvijek zanimljiv zbog vatrenih navijača, završio je pobjedom Catanije rezultatom 4:0. Nogometaši Catanije iskoristili su lošu formu rivala iz Palerma i uzeli im važna tri boda u igri za plasman u Europu, a sebe udaljili od zone ispadanja. Catania se s nova tri boda uspela na 14. mjesto, dok je Palermo pao na osmo mjesto i udaljio se od europske zone.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, Catania je u vodstvo došla u 48. minuti susreta. Maxi Lopez je ubacio loptu u sredinu, a Balzaretti je pokušao raščistiti tu situaciju, no prevario je vlastitog vratara i Cataniji donio vodstvo od 1:0. Mreža nemoćnog Palerma ponovno se tresla u 65. minuti, Lodi je idealno uposlio Bergessija, koji je pronašao put do mreže Sirigua za vodstvo Catanije od 2:0.

To je bilo tek pola dobrog posla Catanije na Siciliji, Ledesma je svojim pogotkom u 67. minuti Cataniji donio vodstvo od 3:0, a točku na i pobjedi domaćina stavio je Pesce pogotkom u 77. minuti za konačnih 4:0 i veliko slavlje momčadi Catanije.

Bodove su rezultatom 2:2 podijelile Cesena i Fiorentina, a nijedna momčad ne može biti zadovoljna ovakvim ishodom. Viole su u Cesenu došle u potrazi za tri boda koja bi ih ubacila u konkurenciju za Europu, dok su Ceseni očajnički potrebni bodovi za bijeg iz zone ispadanja. Ovim remijem Fiorentina je ostala na devetom mjestu, dok Cesena drži 18. mjesto na ljestvici.

Prva je u vodstvo došla Cesena pogotkom Jimeneza iz slobodnog udarca u 18. minuti susreta, a gosti su izjednačili u 35. minuti. Vargas je idealno uposlio Gilardina, koji je pronašao put do mreže Antoniolija i poravnao rezultat na 1:1. Pogotkom Montoliva u 69. minuti Fiorentina je preokretom povela s 2:1, ali je Gamberini u 86. minuti pogodio vlastitu mrežu za konačnih 2:2 i raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Naš Igor Budan cijeli je dvoboj odgledao s klupe Cesene.

Od ostalih susreta, važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Barija u gostima kod Parme, gdje su rezultatom 2:1 uzeli tri boda u pokušaju spašavanja od ispadanja, iako i nakon ove pobjede za sigurnom zonom zaostaju 11 bodova. Cagliari je pogotkom Acquafresce uzeo sva tri boda Genoi, a kriza se nastavila u redovima momčadi Sampdorije, koja je u Veroni podijelila bodove s Chievom u susretu koji je završio bez pogodaka. Sampdoria je nakon ovog remija ostala na 15. mjestu, dok Chievo trenutno drži 13. mjesto na ljestvici.

• The Phantom03.04.2011. u 23:20
    Je rješija ga se jer imaju pravo otkupa i to po nekoj skroz nelošoj cijeni, mislim oko 10ak milja
    The Phantom
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 22:59
    Idemo Napoli po scudeto!
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 22:34
    S pravom otkupa. To je sigurno da Napoli otkupljuje.
  • Stalker03.04.2011. u 21:41
    Koja utakmica luda, na 2-0 za Lazio sam prestao gledati misleći da je sve rjeseno,sta propusti...