Milan i Pato deklasirali Inter

Ivana Spahija • subota, 02.04.2011.

Dugoočekivani derbi 31. kola Serie A, ogled vodećih Milana i Intera, završio je slavljem Rossonera, koji su na crveno-crno obojenom San Siru deklasirali Inter i tako uzeli možda i najvažnija tri boda u borbi za naslov prvaka. Milan je poveo pogotkom Pata nakon nepune minute igre, a nakon isključenja Chivua Rossoneri su još dvama pogocima srušili gradskog rivala i došli na korak bliže naslovu prvaka...

Nogometaši Milana prošli su možda i najtežu prepreku na putu prema naslovu prvaka, na crveno-crno obojenom San Siru rezultatom 3:0 deklasirali su Inter i uzeli važna tri boda u borbi za Scudetto. Milan je odigrao odličnih 90 minuta, došao do ranog vodstva nakon samo 45 sekundi igre, a potom je, nakon crvenog kartona Chivua, iskoristio brojčanu prednost i na krilima raspoloženog Pata došao do vrijedne pobjede.

Milan je u vodstvo došao nakon samo 45 sekundi igre, Julio Cesar pokušao je raščistiti pokušaj Robinha, ali se na pravom mjestu našao Pato i odbijenu loptu pospremio u mrežu šokiranog Intera. Rossoneri su vratima Julia Cesara ponovno zaprijetili u devetoj minuti, Abate je centrirao za Seedorfa, čiji je udarac pogodio u ruku Maicona, ali je sudac pokazao da se igra dalje.

Do prve veće prilike pred vratima Milana crno-plavi su došli u 15. minuti, iz slobodnog udarca gađao je Sneijder, ali je lopta završila iznad gola. Inter je ponovno zaprijetio u 18. minuti, Pandev je odlično pronašao Pazzinija, čiji je vrlo opasan udarac uspio odbiti Abbiati. Crno-plavi su do izjednačenja mogli doći i u 22. minuti, ali je pokušaj Pandeva prohujao pokraj gola.

Dvije minute kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani, Boateng je dobro dodao za Pata, koji je s ruba prostora gađao malo pokraj gola. Minutu nakon toga svoj je udarac iz daljine isprobao Zambrotta, koji je također neprecizno loptu poslao malo pokraj vratnice. Veliku priliku za povećanje vodstva Rossoneri su propustili u 36. minuti kada je Van Bommel projektilom iz daljine pogodio gredu gola Intera.

Inter je do izjednačenja mogao doći u 38. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta Motta je potražio vrata Milana, ali je to uspio obraniti Abbiati, iako su nogometaši Intera sugerirali da je lopta prešla crtu. Minutu kasnije ponovno je bljesnuo Inter, dobro je gađao Sneijder, ali je lopta završila malo iznad grede. Sreća crno-plave nije htjela ni u 42. minuti, Cambiasso je odlično dodao za Eto'oa, koji je iz blizine uspio loptu poslati pokraj gola.

Drugo poluvrijeme otvoreno je u nešto mirnijem tonu nego prvo, a veliki šok za Inter dogodio se u 55. minuti susreta. Pato je pobjegao crno-plavoj obrani, a Chivu nije imao drugog izbora osim srušiti ga izvan prostora, nakon čega je zaradio izravni crveni karton. Srećom po Inter, odličan pokušaj Thiaga Silve iz slobodnog udarca uspio je obraniti Julio Cesar.

Milanu nije trebalo dugo da iskoristi brojčanu nadmoć na terenu, igrala se 61. minuta kada je Pato nakon asistencije Abatea po drugi put u susretu pronašao put do mreže Julija Cesara za vodstvo Milana od 2:0. Raspoloženi Rossoneri do novog su pogotka mogli doći u 66. minuti, ali je Julio Cesar dobro reagirao na opasan pokušaj Robinha. Brazilac je do pogotka mogao doći i u 72. minuti, ali ga je na vrijeme zaustavio Zanetti.

Igra se u tim trenucima odvijala većinom u prostoru Intera, Milan je do trećeg pogotka mogao doći u 76. minuti, ali je pokušaj Robinha zaustavio Julio Cesar. U 87. minuti Zanetti je u prostoru srušio Cassana, koji je preciznim udarcem s bijele točke matirao Julija Cesara i postavio rezultat na konačnih 3:0 za veliko slavlje Milana i potvrdu prvog mjesta na ljestvici, gdje ima pet bodova prednosti ispred aktualnog prvaka Intera.

U drugoj utakmici dana važnu pobjedu ostvarila je Brescia, koja je rezultatom 3:1 kod kuće svladala Bolognu i time uzela važna tri boda za bijeg iz zone ispadanja. Domaćini su već nakon devet minuta imali vodstvo od 2:0 zahvaljujući pogocima Hetemaja i Zobolija, a Di Vaio je svojim golom u 31. minuti smanjio vodstvo Brescie na 2:1. No, raspoloženi domaćini posao su dovršili u 66. minuti pogotkom Caracciola s bijele točke i uzeli su tri važna boda s kojima su se uspeli na 17. mjesto na ljestvici, izvan zone ispadanja.

• soecc04.04.2011. u 11:24
    Dečki, mislio sam vam čestitat ali nakon ovih debilnih komentara sigurno neću. Gledajte, nakon 4 godine karanja u bulju, bilo je i vrijeme da dobijete. Zakon velikih brojeva.  Iako, mogla je lako tekma ići u drugu stranu da je priznat gol (iskreno, ne znam da li je ušla, stvarno se ne vidi)... [više na forumu]
    soecc
  • Dalmatinac8803.04.2011. u 17:26
    Odličan Milan! A sad po naslov
    Dalmatinac88
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 14:31
    Svaka čast Milanu, nisan očekiva ovakvu glatku pobjedu.
    da fakat..na kraju će zaključiti kako je kod prvog gola Robinho bio u zaleđu, kod drugog gola je Seedorf dodao s desnom nogom, a po pravilima je trebao s lijevom, i radi tog je trebalo gol ponistiti, a kod penala je Cassano sam sebe srušio.. :P
  • Obrisan korisnik03.04.2011. u 13:59