Lyon u nadoknadi prosuo bodove

Maja Giljanović • nedjelja, 03.04.2011.

Nakon što su prošle godine u Nici potopljeni s 1:4 i u siječnju od Gyma nakon produžetaka ispali iz Kupa Lavovi su gostovanju na Azurnoj obali pristupili kao po jajima. I 90 minuta sve je upućivalo da će se Dejan Lovren i suigrači u Lyon vratiti s tri boda u džepu, ali u tri minute sudačke nadoknade Nice je iščupala bod. Bez pobjednika su odigrali i Saint-Etienne i Valenciennes, a u posljednjoj utakmici kola Vedran Runje je u Lensu izgubio od bivših suigrača Marseillea.

Lyon u posljednje vrijeme zazire od gostovanja u Nici: nakon što su se prošle sezone u ligi na Stade du Rayu nasukali i izgubili 1:4 u siječnju su od Gyma ovdje ispali i u Kupu (0:1 nakon produžetaka) i utakmici 29. kola pristupili su s posebnim oprezom. Tim više jer im je Lille nakon subotnje pobjede nad Caenom (3:1) pobjegao na devet bodova.

Punih 90 minuta Lavovi su jedrili prema mirnoj luci, golovima Kallströma u 21. i Lopeza u 45. minuti (treći je ovo gol Argentinca u posljednje četiri utakmice) odlijepili su se na opipljivih 2:0, ali prerano su pomislili da je stvar gotova. U drugom poluvremenu igrači na teren je istrčala jedna druga Nice: nakon što je Ljuboja u 50. minuti zapucao jedanaesterac koji je sam izborio i nakon što je Lloris spašavao i ispred Civellija (59., 62.) Lavovi se pukli u tri minute sudačke nadoknade.

Diakhate je u 91. minuti pokazao da nije izvukao pouku iz 50. minute: nakon jedanaesterca i žutog kartona zbog prekršaja na Ljuboji istu je grešku ponovio i na Traoreu. Sudac nije dvojio, Senegalca je poslao pod tuš, a Mouloungui je s bijele točke bio precizniji od Srbina i smanjio na 1:2. Niti dvije minute novi šok za suigrače Dejana Lovrena koji je cijelu utakmicu odgledao s klupe: nakon kornera lopta se odbila do Pejčinovića čiji se udarac odbio od Civellijeve ruke iza leđa Llorisa. Lloris se hvatao za glavu, trener Claude Puel nije skrivao prezir, a predsjednik Jean-Michel Aulas bijes na odluku suca, ali gol je priznat, Lyon je ostao bez dva velika boda i za Lilleom devet kola prije kraja kaska osam bodova.

Marseille u Lensu nije pobijedio od 2003., a otkad je trener Didier Descamps nije nikad. U pet gostovanja na Felix-Bollaertu bivši trener Monaca i prošlogodišnji prvak s Marseilleom dvaput je izvukao bod i tri puta izgubio uključujući i 0:1 prošle sezone, ali obje serije došle su kraju u posljednjem susretu 29. kola. Oporavljen od ozljede butnog mišića zbog koje je u utorak napustio travnjak St. Denisa u prijateljskoj nuli Francuske i Hrvatske Vedran Runje je mrežu domaćina netaknutom bez većih uzbuđenja čuvao dulje od sat vremena, ali u 69. minuti nije mogao ništa. Bruno Cheyrou je jednom fintom ubio dvije muhe, Varanea i Tourea, pucao i poslao loptu iza leđa bivšeg hajdukovca.

Lens za koji je posljednjih pet minuta odigrao i Gregory Sertić ima za čim žaliti: u 34. minuti nakon sudara Mandande i Taiwa prečka je zaustavila šut Jemmae, Tunižanin je blizu i u 41. minuti, ali Mandanda mu je skinuo udarac glavom, a odlična je bila i šansa Roudeta u 62. minuti samo što je bivši igrač Nice iz poluvoleja bio zamalo neprecizan.

Ovako je Lens ostao pet bodova ispred prvog iznad crte Auxerrea (Cheyrou je bivši igrač upravo Auxerrea), a Marseille se vratio na četiri boda zaostatka za vodećim Lilleom.