Lille lako s Caenom, Sowu 20. gol

Maja Giljanović • subota, 02.04.2011.

Caen je posljednji i jedini put u Lilleu pobijedio 1992., a na novu će pobjedu čekati i nakon večerašnje utakmice 29. kola koju je od lidera Ligue 1 izgubio 1:3. Za domaćina je među ostalima strijelac bio i Moussa Sow, Senegalac je postigao i treći gol u posljednje tri utakmice, a lopta koju je u 73. minuti poslao iza leđa Bosmela jubilarni je 20. gol najboljeg strijelca lige.

12. put u povijesti Ligue 1 (od 1932.) Caen je na Metropoleu izašao na noge Lilleu, a i nakon 29. kola najmanje do sljedeće sezone morat će pričekati na tek drugu pobjedu. Gosti su se nakon sumorne jeseni u drugom dijelu prvenstva oporavili, u posljednjih pet utakmica od mogućih 15 osvojili osam bodova i probili se na 13. mjesto, ali lider lige pokazao im se pretvrdim zalogajem tim više što su Normandiju napustili bez devet standardnih prvotimaca.

Obrana gostiju prvi je put popustila na šut Chedjoua u 30. minuti, da ishod drugačiji od pobjede Lillea bude teško zamisliv pobrinuo se Hazard u 61. minuti, a sudbinu Caena i definitivno je zapečatio Sow. Lopta koju je Senegalac iza leđa Bosmela poslao u 73. minuti treći je u posljednje tri utakmice i jubilarni 20. gol najboljeg strijelca lige.

16,898 navijača moglo je uživati u najmanje dvostruko više golova, ali jedanasterac za Lille dosuđen nakon prekršaja Ineza na Gervinhu u 26. je minuti uprskao Cabaye, u 38. minuti Sow je pogodio stativu, N'Diaye je u 48. minuti na gol-crti spasio ispred Gervinha, a Bosmel je u 71. čudesno zaustavio Balmonta. Svidio se i Caen i hrabrom i napadačkom igrom zaslužio barem počasni gol, a u 85. minuti ga je i dobio, pet minuta prije kraja Landreaua je probio El-Arabi.

Golovi su izostali u Rennesu, Parizu i Nancyju, četvrti od dna Auxerre izvukao je bod u Rennesu, PSG nije uspio slomiti otpor solidnog Lorienta, a Nancy je odigrao 0:0 protiv Bordeauxa. Sochaux je tri boda iščupao u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Ideyea (2:1), a Monaco je golovima Moukandjoa i Parka protiv Arles-Avignona uhvatio zadnji vlak prvom se iznad crte Auxerreu približio na samo jedan bod zaostatka.