Split prijetio, Cedevita slavila

Iz Sutinskih vrela: Edvard Burić • srijeda, 06.04.2011.

Cedevita je u 4. kolu Lige za prvaka u Sutinskim vrelima ugostila Split i upisala četvrtu pobjedu rezultatom 82:71. Gosti su nakon dvoznamenkastog minusa na poluvremenu (47:34) u drugom dijelu zaprijetili, došli na -1, ali do iznenađenja ipak nisu mogli.

Cedevita je utakmicom protiv Splita ostala na 100 posto učinka u hrvatskom prvenstvu (4-0) i sada potpuno mobilizirana dočekuje veliki derbi sa Zagrebom. Gosti iz Splita se nakon poraza od Cedevite nalaze na 50 posto učinka u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka (2-2).

Trener zagrebačkog sastava u dvoboju protiv Splita nije koristio usluge Wrighta, Vukušića i Drapera, čuvajući ih za iduće kolo. Dobra vijest za Cedevitine navijače svakako je povratak na parket Corsleyja Edwardsa. Američki centar je za deset minuta u igri upisao pet koševa (1/4 iz igre), dva skoka i jednu osvojenu loptu.

Split je u utakmicu ušao vrlo motivirano i poveo 12:10. Gosti su dobro stajali i na 15:14 za Cedevitu, a prvih deset minuta završava 24:18 za momčad Aleksandra Petrovića, najboljeg trenera Eurokupa ove sezone.

Cedevita je do poluvremena napravila osjetniju prednost i sve je izgledalo kao da će utakmica ući u mirnije vode u kojemu se niti jedan sastav neće previše (po)trošiti, a pobjeda otići na stranu NLB ligaša.

Tako su vjerojatno mislili u Cedeviti, ali Split nije htio potpisati kapitulaciju. Nakon 20 minuta bilo je 47:34 za domaći sastav.

Cedevita je početkom nastavka otišla i na +17 (52:35), ali Split malo po malo smanjuje razliku i u posljednjih deset minuta ulazi s -3 (60:57).

Gosti su maksimalno zaprijetili koševima Grgurevića i Katića (65:63), imali i napad, promašili, zatim od 70:63 dolaze na samo -1 (70:69) tricom Srđana Subotića, ali tada Cedevita podiže energetski nivo, Split promašuje nekoliko šuteva i Zagrepčani slave - 82:71.

Kod Cedevite vrlo dobru utakmicu odigrala su dva bivša "žuta"; Damjan Rudež s 26 koševa, 14 je dodao Andrija Žižić (4/11 šut iz igre) uz osam skokova (7+1), a dvoznamenkasti u rubrici koševa bio je i Marino Baždarić - deset koševa, devet skokova i pet asistencija. Kod Splita najviše Ivan Mimica s 14 koševa, po 13 su ubacili Ante Grgurević (uz 13 skokova, 9+4) i Toni Katić. Josip Sobin se zaustavio na 11 koševa i deset skokova (4+6).

Cedevita će u idućem kolu u Draženovom domu odmjeriti snage s možda i najvećim konkurentom za naslov prvaka Hrvatske - sastavom Zagreba. Split će, s druge strane, u svojoj dvorani ugostiti Cibonu.

• Obrisan korisnik07.04.2011. u 00:29
    Oli je taj Sobin neki rođak poznatome Gordanu Sobinu, koji je nekada igrao u žutom dresu?
  • Obrisan korisnik06.04.2011. u 22:39
    Unatoč porazu Split me ugodno iznenadia, u nedilju ako dobiju cibonu imali bi realne šanse za NLB.
  • Obrisan korisnik06.04.2011. u 22:35
    moram reći da me Sobin ugodno iznenadio, dobro je namučio cedevitine centre a imao je i dobar učinak u napadu, igrač sa puno potencijala!
  • jugoplastika06.04.2011. u 21:54