Borussia u zadnji čas do boda, remi Bayerna

Borna Rupnik • subota, 09.04.2011.

Jedan, ali vrijedan bod osvojila je Borussia iz Dortmunda u Hamburgu, u dvoboju u kojemu je važnu ulogu odigrao i Mladen Petrić. Bayern je ostao bez pobjede, Freiburg je preokrenuo s igračem manje, a Felix Magath poražen je od - Schalkea...

Vodeća Borussia iz Dortmunda došla je čuvati svoju prednost na vrhu Bundeslige u Hamburg, a u prvom poluvremenu usprkos dosta visokom ritmu nije bilo previše izrađenih prilika. Najopasniji je u redovima HSV- a bio naš napadač Mladen Petrić, koji je izašao u samoj završnici, a žuto-crni su zaprijetili preko Lucasa Barriosa, koji je zatresao mrežu, no pomoćni je sudac bio označio zaleđe. U 39. minuti Petrić se probio u šesnaesterac Borussije, na njega je natrčao Mats Hummels, a sudac je pokazao na bijelu točku, s koje je siguran Ruud van Nistelrooij.

Odmah poslije izvrsno je opalio Ben-Hatira, a Borussia je tik prije odmora imala priliku iz gužve, no Kačar je spasio na crti. Nastavak je otvoren još dinamičnije, i to pred oba gola, no nijedna momčad nije realizirala svoje izgledne šanse. HSV je u dva navrata spasio i okvir gola, čak i pred bombom Barriosa, a dobro su intervenirali i vratari Weidenfeller i Rost.

U 78. minuti je Ben-Hatira morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona, a kada se već činilo da ni to neće pomoći Borussiji, u sudačkoj je nadoknadi nečuvan ostao Blaszczykowski i volejem zakucao za konačnih 1:1 i novi koračić prema naslovu prvaka.

Bayern je vrlo rano poveo na gostovanju kod bavarskog rivala Nürnberga. Već u petoj minuti strijelac je bio mladi Nijemac Thomas Müller, kvalitetno reagiravši na dodavanje Arjena Robbena. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a do zasluženog je pogotka aktivniji Nürnberg došao u 60. minuti, kada je Christian Eigler zabio iz daljine. Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je zbog ozljede samo prvih 45 minuta na lijevom boku u prilično ofenzivnom sastavu Louisa van Gaala.

Utakmica Freiburga i Hoffenheima protekla je bez Josipa Šimunića, Borisa Vukčevića i Zvonka Pamića, dok je bivši nogometaš Zagreba Mensur Mujdža još jednom potvrdio da uživa standardno povjerenje trenera Robina Dutta, koji na ljeto odlazi u Leverkusen.

Domaćin je poveo golom Juliana Schustera izravno iz kornera u 23. minuti, ali deset minuta poslije Pavel Krmas ruši Mlapu u kaznenom prostoru, sudac ga šalje na privremeno tuširanje, a Vedad Ibišević s 11 metara poravnava na 1:1. Samo nekoliko minuta poslije Ibišević postaje asistent, a Ryan Babel odličnim udarcem preokreće rezultat. Ipak, Freiburg se vratio i s desetoricom - raspucani Papiss Demba Cisse u 60. minuti realizira novi jedanaesterac na susretu. Erupciju oduševljenja izazvao je Heiko Butscher, koji je glavom bio precizan u 78. minuti za 3:2 i pobjedu Freiburga.

Dvoboj Felixa Magatha na klupi Wolfsburga i njegovog nasljednika u Schalkeu Ralfa Rangnicka donio je uglavnom taktičku bitku s naglaskom na obrani. U takvoj se utakmici naposljetku bolje snašao Schalke i golom Španjolca Jurada iz 76. minute uzeo sva tri boda. Mario Mandžukić zbog žutih kartona nije imao pravo nastupa.

Hannoveru je trebalo dosta vremena da se zagrije protiv Mainza, a bolju igru pri kraju prvog dijela okrunila je situacija u 45. minuti, kada je isključen Noveski, a Didier Ya Konan iz kaznenog udarca pogađa za vodstvo domaćina. Brojčanu prednost kapitalizirao je i Sergio Pinto pola sata prije kraja.

• Obrisan korisnik09.04.2011. u 19:03
    bayer tuce sutra i vec gori borrusiji pod nogama... a za njemce bi bilo dobro da wolfsburg ne ispadne, da bayern bude 3. i da 4,5 podjele hannover i HSV... nezelim ni pomislit kako bi se hannover proveo u ligi prvaka... a i mainz u EL... kvalitetne su to momcadi cim zasluzuju bit na ovim mjestima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.04.2011. u 18:38