Petica Borussije u mreži Kölna

Maj Gašparac • nedjelja, 10.04.2011.

U posljednja dva susreta 29. kola njemačkog prvenstva slavili su domaćini. Borussia iz Mönchengladbacha u potpunosti je nadigrala Köln i uvjerljivo slavila rezultatom 5:1, dok je Bayer Leverkusen pobijedio St.Pauli rezultatom 2:1.

Borussia iz Mönchengladbacha uvjerljivo je svladala na domaćem terenu momčad Kölna rezultatom 5:1. Domaćini su bili bolja momčad tokom cijele utakmice te je njihova pobjeda u potpunosti zaslužena. Ključno razdoblje susreta bilo je između 29. i 39. minute utakmice kada su domaćini postigli tri pogotka i stvorili nedostižnu prednost koju su do kraja još dodatno povećali.

Početak susreta ponudio je uobičajeno ispitivanje snaga, a prvu priliku za postizanje pogotka imali su domaćini u 24. minuti susreta kada je zaprijetio Mike Hanke nakon udarca iz kuta, no taj je pokušaj obranio vratar Kölna Michael Rensing.

Dvije minute kasnije Köln je imao svoju najveću priliku u prvom dijelu, ali je udarac Lukasa Podolskog blokirala obrana domaćina.

Domaći nogometaši preuzeli su inicijativu na terenu te poveli u 29. minuti susreta. Nakon udarca iz kuta Hanke je bio najviši u skoku i proslijedio loptu Juanu Arangu koji je poentirao udarcem s par metara udaljenosti.

Isti dvojac zaslužan je i za povećanje vodstva domaće momčadi četiri minute kasnije. U 33. minuti Hanke je dobrim dodavanjem uposlio Marca Reusa koji je izbio sam pred Rensinga i mirno ga svladao.

Odlično prvo poluvrijeme za domaću momčad Reus je zaključio u 39. minuti kada je svladao Rensinga izvrsnim udarcem s 25 metara i postigao svoj drugi, a Borusijin treći pogodak.

Početak drugog poluvremena ponudio je bolju igru Kölna, a veliki pritisak gostujućih nogometaša urodio je plodom u 50. minuti susreta kada je Milivoje Novaković poentirao za 3:1.

Nada gostiju u preokret nije dugo trajala. U 64. minuti nakon igranja rukom u Kölnovom kaznenom prostoru sudac je pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao kapetan domaćina Filip Daems.

Borussia je dodatno povećala svoje vodstvo dvije minute kasnije kada je Havard Nordtveit poentirao za 5:1 nakon lijepe kombinacije s Reusom i zaključio priču na Borussia- Parku.

Izvrsnu priliku za postizanje šestog pogotka imao je Mohammadou Idrissou u posljednjim sekundama susreta, no promašio je prazan gol iz velike blizine te je utakmica završena rezultatom 5:1 u korist domaćina.

U momčadi Kölna Mato Jajalo odigrao je prvo poluvrijeme, a u šestoj minuti susreta zaradio je žuti karton zbog kojeg neće imati pravo nastupa u sljedećem kolu protiv Stuttgarta. U drugom dijelu umjesto njega u igru ušao je Adil Chihi.

Momčad Bayer Leverkusena teže od očekivanog izborila je bodove u susretu protiv St. Paulija. Gosti su poveli početkom drugog dijela, no favorizirani domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat pogocima Stefana Kießlinga i Larsa Bendera

Prvu priliku momčad Bayera imala je u 11. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca pokušao Michael Ballack, ali njegov udarac obranio je vratar gostiju Benedikt Pliquett

Domaćini su nastavili s pritiskom, ali St.Pauli se kvalitetno branio te nogometaši Bayera nisu uspijevali stvoriti izglednu priliku.

Domaćini su imali najbolju priliku za postizanje pogotka u prvom poluvremenu u 38. minuti kada je pokušao Arturo Vidal nakon ubačaja s lijeve strane, ali bio je neprecizan. Do kraja poluvremena još je pokušao i Tranquillo Barnetta, ali također bezuspješno.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili s pritiskom, dok su se gosti disciplinirano branili i svoju priliku tražili iz protuudara. U 58. minuti do vodstva su došli gosti. S desne strane ubacio je Florian Bruns, a u kaznenom prostoru domaćina najspretniji bio je Charles Takyi i donio vodstvo gostima. Uslijedio je veliki pritisak domaćina koji su uspjeli izjednačiti sedam minuta kasnije. U 65. minuti susreta Stefan Kießling iskoristio je izvrsno Castrovo dodavanje i poravnao rezultat.

U 73. minuti pokušao je Ballack udarcem iz velike daljine, no nije bio precizan,a domaćini su uspjeli slomiti otpor St.Paulija četiri minute kasnije. Gostujuća obrana bezuspješno je pokušala namjestiti zaleđe, a njihovu pogrešku je iskoristio Lars Bender i pogodio za vodstvo Bayera.Vratar gostiju je bio vrlo blizu obrane tog udarca ali mu se lopta ipak provukla ispod ruke i otkotrljala u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja. Domaćini su kontrolirali igru te mirno priveli utakmicu kraju i upisali vrijedna tri boda.

Domagoj Vida cijeli je susret proveo na klupi domaće ekipe, a u igru nije ni ulazio 20-godišnji hrvatski nogometaš Petar Filipović za kojeg se pretpostavljalo kako bi danas mogao debitirati za momčad St.Paulija.

• Obrisan korisnik10.04.2011. u 22:58
    sad ce doc jupp heynckes sljedece kolo na allianz arenu sa bayeron,tuc bayerna i uzet mu i ligu prvaka...a on je upravo njihov buduci trener,jedva cekan taj dvoboj..:))
  • trailer trash10.04.2011. u 22:40
    drago mi je da su u vrhu i Borussia (D) i Bayer , dvije mlade i talentirane momčadi, no ipak bi mi naravno bilo draže da Borussija osvoji, zaslužili su to više. Ovaj Hannover se isto neočekivano dobro drži, svako kolo mislim: potonut će, moraju kad tad, a oni me uporno demantiraju
    trailer trash
  • JeremijaX10.04.2011. u 22:11
    Ne mogu vjerovat da je Dortmundu ostalo samo 5 bodova od onolike prednosti!! Ako izgube prvenstvo, to će bit najveća "krađa" ikad! :D